ABB Başkanı Mansur Yavaş Duyurdu: Ankara'ya Yeni Ulaşım Aracı Geldi!

ABB Başkanı Mansur Yavaş Duyurdu: Ankara'ya Yeni Ulaşım Aracı Geldi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş'ın açıklamasında şehre yeni bir ulaşım aracının geldiği öğrenildi. Söz konusu tramvayın kaç durak olduğu ve hangi duraklarda yolculuk edeceği de belli oldu. İşte detaylar...

Ankara'nın merkezi konumlarından Ulus, yeni bir ulaşım aracı sayesinde daha kapsamlı bir şekilde keşfedilecek. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ulus'ta yakında devreye girecek olan tramvay projesi için start verdi. Daha önce, Ankara'nın büyük bir bölgesine tramvay hattı eklenmişti. İşte, başkentin yeni ulaşım çözümü hakkında daha fazla detay...

Ankara Tramvay İle Tanışıyor

Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Ankara, ulaşım alanında yeni bir evreye giriyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, son zamanlarda gerçekleştirilen Başkent Ankara Kalkınma Projesi'nde (BAKAP) gazetecilere yeni projeden bahsetti. Kızılay'dan sonra en yoğun ziyaret edilen bölgelerden biri olan Ulus'ta, yeni ulaşım projeleri planlandığını açıkladı. Yavaş, “Ulus stattan itibaren gezecek bir tramvay projesi üzerinde çalışıyoruz,” dedi ve Ankaralıların beklentilerine cevap verdi. ABB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş de, Temmuz ayında medya temsilcileri ile bir araya geldi ve turizmi canlandırmak amacıyla nostaljik tramvay projesinin devreye alınacağını belirtti.

Bekir Ödemiş, yeni tramvay güzergahı hakkında şunları söyledi: “Anafartalar Caddesi üzerinde tramvay projesi için yer ayırdık. Ankara Garı’ndan Samanpazarı’na kadar olan bölgede tramvay projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Nostaljik tramvayı turizmi canlandırmak amacıyla yakında devreye alacağız.”

Gölbaşı da Tramvayla Tanıştı

Ankara'nın Gölbaşı ilçesi de nostaljik tramvay hattıyla vatandaşların ilgisini çekti. 20 Eylül 2023 tarihinde, Gölbaşı'ndaki Nostaljik Tramvay Projesi test edildi. Projede, Mogan ve Eymir isimli iki tramvayın kullanılacağı belirtildi ve bir haftalık test sürecinin ardından tramvay hattının tam anlamıyla hizmete gireceği ifade edildi. Ana hat üzerinde 8 istasyon yer alacak ve ana hattın uzunluğu yaklaşık 2.800 metre olacak, ek olarak bağlantı hattının uzunluğu ise yaklaşık 300 metre olacak. Bu yeni ulaşım hizmeti, Ankara'nın çeşitli bölgelerindeki ulaşımı kolaylaştıracak ve başkentin turistik çekiciliğini artıracak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.