Açık Lise Sınavları Online Mı Oluyor? Başvurular Yine Uzatıldı..

Açık Lise Sınavları Online Mı Oluyor? Başvurular Yine Uzatıldı..

Yılın belirli zamanlarında gerçekleşen, liseyi dışarıdan bitirmek isteyen öğrencilere büyük bir imkan kapısı açan Açık Lise sınavlarının nasıl olacağı yine gündem oldu. Sınav başvuruları uzatılırken, diğer detaylarda belli olmaya başladı...

Liseyi bitirmek isteyen vatandaşlar için çok büyük bir fırsat olan Açık Liseler ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ülkemizde çok sayıda öğrencisi bulunan Açık Liselerin başvuruları yeniden uzatıldı. Öğrenciler bir yandan sınavı beklerken, başvuruların uzatılmasının şaşkınlığını yaşadı. Sınav başvurları uzatılırken, sınavın normal gününde olmayacağı da kesinleşmiş oldu.

Açık Lise nedir? Nasıl öğrenci olunur ?

Açık Lise öğrencilere liseyi dışarıdan bitirme imkanı veriyor. Yani Açık Lise'de okuyan öğrenciler herhangi bir devam şartı bulunmadan yılın belirli zamanlarında gerçekleşen sınavlara evlerinde hazırlanabiliyor. Açık Lise sınavlarına katılarak, başarılı olduğu derslerin kredisini alan öğrenciler bu sayede kredileri 170'e ulaştığında mezun olabiliyor. Bununla beraber öğrencilerin bazı dersleri başarıyla geçme şartı da bulunuyor.

Açık Lise öğrencisi olmak isteyen öğrenciler için ilk şart ortaokulu başarıyla bitirmek. Ortaokul diploması bulunan öğrenciler bağlı bulundukları Halk Eğitim Merkezlerinden Açık Lise başvurulunda bulunabilir ve detaylı bilgi de edinebilirler.

Açık Lise sınav başvuruları uzatıldı! Sınavlar online olabilir mi ?

Yetkili kurumlardan edinin haberde Açık Lise başvurularının 3 Nisan'a kadar uzatıldı. Yani şimdiye kadar başvuruda bulunmamış, ya da başvurularını eksik bırakmış öğrencilerimiz Açık Lise başvurularını 3 Nisan'a kadar bitirebilirler.

Açık Lise sınavlarının online olup, olmayacağı konusunda kesin bir açıklama bulunmazken, şimdilerde sınavın online olma ihtimaline çok yüksek bakılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.