Açlık Ve Yoksulluk Sınırına Bakan İnanamadı! Asgari Ücretin 3 Katından Fazlaya Yükseldi..

Açlık Ve Yoksulluk Sınırına Bakan İnanamadı! Asgari Ücretin 3 Katından Fazlaya Yükseldi..

Her ay belirli günlerde açıklanaan Açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı. Açlık ve yoksulluk sınırana bakanlar inanmakta zorlandı. Yoksulluk sını o kadar yükseldi ki asgari ücretin 3 katından fazla oldu. İşte yeni açlık ve yoksulluk sınırı...

Birleşik Kamu-İş, 2023 Şubat ayının Açlık ve Yoksulluk Araştırmasını paylaştı. Paylaşılan rapora göre; dört kişilik bir ailenin mutfak alışverişini oluşturan açlık sınırı, şubatta bir önceki aya bakarak 463 lira artarken 10 bin 259 TL’ye ulaştı.

Hesaba Bir ailenin aylık kira, ulaşım, fatura, eğitim, sağlık, giyim gibi tüm harcamalarını ekledğimizde ise yoksulluk sınırı şubatta 26 bin 994 TL’ye ulaşırken; yine dört kişilik bir ailenin gıda dışındaki ihtiyaçlarını “yoksunluk hissi duymadan” karşılayabilmesi için gereken harcama tutarı ise şubatta 1.106 liralık artışla 18 bin 304 liraya yükseldi. 

Bu fiyatlara bakan inanmakta zorlandı!

Birleşik Kamu-İş’in paylaştığı  yazılı açıklamada, bir yıl öncesine göre ise açlık sınırının 5 bin 122 lira, gıda dışındaki ihtiyaçlar için yapılması gereken harcamaların ise 7 bin 121 lira arttığı açıklandı.

Yoksulluk sınırı ise son yılda toplam 12 bin 243 liraya yükseldi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.