Adalet Bakanlığı Personel Alımı Şartları 2023: Başvurular Ne Zaman Bitiyor? Personel Alımı Kadro ve Kontenjan Detayları!

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Şartları 2023: Başvurular Ne Zaman Bitiyor? Personel Alımı Kadro ve Kontenjan Detayları!

Adalet Bakanlığı'nın personel alımına ilişkin başvuru tarihleri ve ne zaman sonuçlanacağıyla ilgili detaylar paylaşıldı. Personel alımında aranan şartlar nedir? Bakanlık bünyesinde işe alıma dair merak edilenler...

Adalet Bakanlığı’nın bünyesinde yapılan personel alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde sona erdi.  Vatandaşlar söz konusu alıma çok ilgi gösterirken sonuçların ne zaman açıklanacağı da merak konusu. Bu kapsamda bireyler personel alımının ne zaman gerçekleşeceğine dair araştırmalarda bulunuyor.

Adalet Bakanlığı personel alımı nereden açıklanacak? 

Adalet Bakanlığı personel alımının ne zaman gerçekleşeceğine dair bir bilgi vermedi. İlerleyen zamanlarda https://www.adalet.gov.tr internet sitesinden açıklamalarda bulunacaklar. 

Kaç Personel Alınacak?

Adalet Bakanlığı'nın alacağı personel sayısı, kontenjan ve kadro bilgisi için resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Detaylar orada yer almaktadır. Öte yandan eğer şartları karşılıyorsanız sizler de başvuru yapma hakkına sahipsiniz. Aşağıdan şartları inceleyebilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Personel alım şartları 
 

Türk Vatandaşı olmak,
Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum