AFAD İstanbul İçin Uyarıda Bulundu: Tüm İlçeler İçin Saat Verdi..

AFAD İstanbul İçin Uyarıda Bulundu: Tüm İlçeler İçin Saat Verdi..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için şiddetli fırtına uyarısında bulundu. Fırtınanın etkisiyle Boğaz'da gemi trafiği çift yönlü olarak askıya alındı.

Meteoroloji'den Şiddetli Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı hava durumu uyarısının ardından İstanbul'da şiddetli fırtına başladı. Fırtınanın etkisiyle, İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği çift yönlü olarak durduruldu. Meteoroloji'nin yaptığı uyarılar, vatandaşların ve yetkililerin dikkatini çekiyor.

Sarı Kodlu Uyarı Verilen İller

Meteoroloji, şiddetli fırtına ve yağmur uyarısı verdiği illeri açıkladı. Bu iller arasında Aydın, Bilecik, Bursa, Edirne, İzmir, Kırklareli, Kütahya, Muğla, Sinop, Zonguldak, Yalova, Düzce, Balıkesir, Bolu, Çanakkale, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Tekirdağ, Bartın, Karabük yer alıyor.

Rüzgar Alarmı ve Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji'nin açıklamasına göre, Marmara ve Kıyı Ege ile zamanla Karadeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde esen rüzgarların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirtti. Ayrıca, yağışların Kıyı Ege ve Trakya çevreleri ile İstanbul, Kocaeli ve Aydın'da kuvvetli, İzmir, Manisa çevreleri, Muğla'nın kıyı kesimleri ve Aydın'ın batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olmasının beklendiği uyarısı yapıldı.

Gemi Trafiği Askiya Alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Boğazı'nda gemi trafiğinin saat 17.50 itibariyle olumsuz hava koşulları nedeniyle çift yönlü ve geçici olarak askıya alındığını açıkladı.

Bölgelerde Hava Durumu

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz kıyılarının yağmur ve sağanak, Ege ve Marmara çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kıyı Ege ve Trakya çevreleri ile İstanbul, Kocaeli ve Aydın'da kuvvetli, İzmir, Manisa ve Aydın'ın batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.