Akaryakı Fiyatlarına İki İndirim Birden Geldi! Benzin ve Motorin 20 TL Altına Düştü

Akaryakı Fiyatlarına İki İndirim Birden Geldi! Benzin ve Motorin 20 TL Altına Düştü

Geçtiğimiz dönemlerde artan altın ve döviz fiyatlarına bağlı olarak yükselen benzin ve motorin fiyatları, rekor seviyelere ulaşmıştı. Ancak, sektör kaynakları, bu gece itibariyle geçerli olacak şekilde benzin ve motorin fiyatlarında çifte indirim beklentisi olduğunu açıkladı. Motorin fiyatında 1 TL 30 kuruşa varan indirim beklenirken, benzin fiyatında ise 1 TL 40 kuruş bir düşüş olacak.

Akaryakıt fiyatları, son yıllarda altın ve döviz fiyatlarına bağlı olarak sık sık değişmekteydi. Ancak, Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle birlikte benzin ve motorin fiyatları tarihi seviyelere yükselmişti. Bu durum, özellikle araç sahibi vatandaşların geçim sıkıntılarını artırmıştı. Ancak, sektör kaynakları, bu gece itibariyle geçerli olacak şekilde benzin ve motorin fiyatlarında çifte indirim beklentisi olduğunu açıkladı.

Motorin fiyatında 1 TL 30 kuruşa varan indirim beklendiği duyurulurken, benzin fiyatında ise 1 TL 40 kuruşa varan bir düşüş bekleniyor. Bu indirim, araç sahibi vatandaşların yüzünü güldürürken, aynı zamanda sektörde de hareketlilik yaşanması bekleniyor. Ancak, indirimin sürekli olup olmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

5 MAYIS 2023 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Bugün geçerli olan motorin ve benzin fiyatları şu şekilde:

  • İstanbul benzin- motorin: 20,36 TL- 18,35 TL
  • Ankara benzin- motorin: 20,76 TL- 18,77 TL
  • İzmir benzin- motorin: 20,76 TL- 18,85 TL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.