Ali Kınık'tan Melek Mosso'ya Tepki! 'Bu Ülkede Sanatçının Özgür Olmadığı Hangi Alan Var?'

Sanatçı Ali Kınık, Kastamonu Belediyesi'nin düzenlediği 23. Türk Dünyası Günleri etkinliğinde sahne aldı. Binlerce vatandaşın katıldığı etkinlikte Ali Kınık, unutulmaz şarkılarıyla izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Konserde kısa bir konuşma yapan Kınık, ödül törenindeki söylemleri nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen Melek Mosso'ya gönderme yaptı.

Ali Kınık'ın konuşmasıyla birlikte seyirciler arasında büyük bir alkış ve coşku yaşandı. Kınık, özgürlük kavramının önemine vurgu yaparak, her bireyin kendi düşüncelerini özgürce ifade etme hakkına sahip olduğunu belirtti. Bu sözleriyle Melek Mosso'nun özgürlük talebini desteklediğini gösterdi.

Melek Mosso, geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir ödül töreninde yaptığı konuşmada eleştiri ve tepkilere yol açan ifadeler kullanmıştı. Ali Kınık'ın konserde yaptığı gönderme, bu olaya dikkat çekti ve sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Ali Kınık'ın, Türk Dünyası Günleri'ndeki performansı ve Melek Mosso'ya verdiği özgürlük mesajı, izleyiciler arasında olumlu tepkiler aldı. Sanatçının samimi söylemleri ve müziğiyle bir kez daha kalplerde taht kurduğu görüldü.

''bu Ülkede Sanatçının Özgür Olmadığı Hangi Alan Var?''

Ali Kınık, Melek Mosso'nun ödül törenindeki sözlerine şu sözlerle tepki gösterdi:

“Bu eseri ülkemin özgür olmayan, susturulan insanları için söyleyeceğim” diyerek gönderme yapan Kınık, “Bu ülkede sanatçı olmanın gereğinin bu olduğunu düşünüyorlar. Biz bu ülkede yaşıyoruz. Sen bir sanatçı olarak çıkıyorsun ve 13-15 yaşındaki kız çocuklarımıza bile, ‘istediğiniz yerinizi açın, istediğinizi konuşun, istediğinizi yapın’ ve arkasından da ‘bu ülkede özgür değiliz, sanat özgür değil’ diyorsunuz. Ben bunu demeyeceğim. Diyeceğim ki sevgili kardeşlerim biz özgürlüğün çok olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde bir sanatçıya söyletilmeyecek sözlerin söylendiğini görüyoruz. Ben diyorum ki siz böyle bir milletin evlatları değilsiniz. Siz yer yüzünde hakkı, hakikati hakim kılan bir milletin evlatlarısınız. Yeryüzünde zulüm edenle, haksızlık edenle mücadele eden bir milletin evlatlarısınız. Genç kardeşlerimizin, evlatlarımızın beynini bu şeylerle doldurulmasına müsaade etmeyin. Biz Müslüman ve Türk evlatlarıyız, biz Allah’ın yeryüzünde hakkı, hakikati tahsis etsin diye yarattığı bir milletin evlatlarıyız. Ahlaksızlığın sınırları yoktur. Söyler misiniz, bu ülkede sanatçının özgür olmadığı hangi alan var? Biz Allah’ın izniyle, bu milletin evladı, kardeşiniz olarak şunu söylüyoruz; asıl olan bu milletin değerleri, ahlakları, töresi, kültürü ve geleceğidir. Biz geçmişte bu milleti güçlü kılan şeyler neyse onları söylemeye devam
edeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum