Ankara, İstanbul ve İzmir İçin Doğalgaz Faturaları İçin Uyarı Geldi! Sakın Bunu Yapmayın Faturanız İki Katı Gelir..

Ankara, İstanbul ve İzmir İçin Doğalgaz Faturaları İçin Uyarı Geldi! Sakın Bunu Yapmayın Faturanız İki Katı Gelir..

Ankara'daki doğalgaz firması yetkilileri, abonelerin doğalgaz faturalarıyla ilgili önemli bir uyarıda bulundu ve sayaç okuma faaliyetleri ile ödemeler hakkında bilgi verdi.

Ankara-İstanbul ve İzmir'de faaliyet gösteren doğalgaz firması, abonelerin doğalgaz faturalarıyla ilgili önemli bir duyuru yaparak dikkat çekti. Firma yetkilileri, abonelerin sayaçlarını okunabilir konuma getirmeleri veya süresi içinde endeks bildirimlerini yapmaları gerektiğine vurgu yaptı. Bu uygulama, konut, ibadethane ve cemevi abonelerini kapsamaktadır.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla, 31 Mayıs 2023 tarihine kadar konut, ibadethane ve cemevi abonelerine tahakkuk ettirilecek ilk faturalara ilişkin doğal gaz bedeli BOTAŞ tarafından, sistem kullanım bedelleri ve diğer bedeller ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından karşılanacak.

Ankara'daki doğalgaz firması genel müdürü Kanat Yılmaz, bu uygulamanın sadece konut, ibadethane ve cemevi abonelerini kapsadığını belirtti. Sayaç okuma işlemlerinin devam ettiğini ve tamamlanan sayaçların faturalarının abonelerin adreslerine bırakıldığını ifade eden Kolsan, faturalarda ödenecek tutarın "0 TL" olarak görüleceğini belirtti.

Kolsan ayrıca, mayıs ayından itibaren devam edecek uygulama kapsamında sadece konut, ibadethane ve cemevi abonelerinin tüketiminin tamamının devlet tarafından karşılanacağını ve ilerleyen dönemlerde ise 25 standart metreküpe kadar olan kısmın devlet tarafından karşılanacağını ifade etti.

Abonelerin Cumhurbaşkanlığı düzenlemeleri dışındaki tüm borçları için ayrı faturalar düzenleneceğini ve bu faturaların aboneler tarafından ödenmesi gerektiğini belirten Kolsan, abonelerin mağduriyet yaşamamaları ve uygulamadan faydalanabilmeleri için sayaçlarını okunabilir konuma getirmelerini veya süresi içinde endeks bildirimlerini yapmalarını önemle vurguladı.

Doğalgaz aboneleri, söz konusu duyuruya dikkat ederek gereken önlemleri alarak doğalgaz faturalarıyla ilgili süreçleri sorunsuz bir şekilde yönetebilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.