Atatürk Filmi Netflix, Amazon, Avrupa, ABD ve Rusya'da Yayınlanacak!

Atatürk Filmi Netflix, Amazon, Avrupa, ABD ve Rusya'da Yayınlanacak!

Tartışmalara konu olan ve Disney Plus son anda geri adım attığı atarak yayınlamaktan vazgeçtiği Atatürk filmi, diğer platformlarda izlenebilecek. Avrupa ve ABD başta olmak üzere Rusya'da da film seyredilebilecek. Öte yandan Amazon ve Netflix'ten müjdeli haber geldi.

Disney Plus'ın Atatürk'ü konu alan filmi yayınlamama kararı, Türkiye'de oldukça fazla konuşuldu ve tartışıldı. Öne sürülen nedenler arasında Ermeni diasporasının kararı etkilemiş olabileceği yönündeki iddialar yer aldı.

Avrupa ve Asya'da Gösterime Girecek

Ünlü gazeteci Fatih Altaylı'nın köşesinde paylaştığına göre, film sadece Türkiye'de değil, Avrupa'nın dört bir yanı ve Doğu Asya'da da sinema salonlarında izleyiciyle buluşacak.

ABD ve Rusya'da da İzlenebilecek

Fatih Altaylı, film için Amerika ve Rusya ile devam eden görüşmeler olduğunu da dile getirdi. Gösterimlerin bu ülkelerde de yapılması planlanıyor.

Netflix ve Amazon Hazır!

Disney Plus'ın geri adım atmasının ardından, Amazon ve Netflix filmi global izleyici kitlesine sunmayı planlıyor. Fatih Altaylı, Atatürk filmi gibi, projenin de her türlü engeli aşarak, yılmadan yoluna devam ettiğini ve dünya çapında gösterime gireceğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.