Bakanlık 3708 TL Destek İçin Kolları Sıvadı! Çocuğu Olanlar SED Ödemeleri Başladı!

Bakanlık 3708 TL Destek İçin Kolları Sıvadı! Çocuğu Olanlar SED Ödemeleri Başladı!

Bakanlık destek ödemeleriyle ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. SED ödemelerinin hesaba yansıtılacağı belirtildi. Çocukların eğitim ve sosyal ihtiyaçları için 3708 TL yardım aktarılacak. İşte başvuru şartları...

Çocuğu olanlar dikkat, bakanlıktan 3708 TL değerinde destek ödemesi gelecek. Ödeme almak isteyenler bu habere dikkat etsin. Sosyal ve Ekonomik Destek programı adı altında verilen ödemelere dair neler biliyoruz? Güncel detayları sizlerle aktarırken merak edilenleri de ileteceğiz.

Destek Ödemeleri İçin Başvurular Açıldı!

Çocukların eğitim öncesi ve eğitim esnasındaki sosyal ekonomİk desteklerinin karşılanması maksadı ile bu yardımlar yapılıyor. Eğer maddi durumunuz el vermiyor ise sizler de başvurunuzu yaparak çocuğunuz adına ödeme alabilirsiniz.

SED Parası Kaç TL Ödeniyor?

2023 yılı itibarıyla kaç TL SED ödemesi yapıldığına ilişkin veriler paylaşıldı. Güncel ödeme miktarları üzerinden aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz:

Okul öncesi çocuklar adına 2059 TL
İlköğretim çağında olan çocuklar adına 3090 TL
Ortaöğretim çağında olan çocuklar adına 3295 TL
Ortaöğretim çağında olup okumaya devam etmeyen çocuklar adına 2059 TL
Yükseköğretim gören çocuklar adına 3708 TL
Kuruluşu bakımından ayrılan gençler adına 1648 TL nakit ödeme yapılacaktır.

Nasıl Destek Başvurusu Yapılır?

Destek başvurusunda bulunarak SED ödemesi almak ve çocuğunuz için kullanmak istiyorsanız e-Devlet'e giriş yapınız. E-Devlet'te arama kısmı üzerinden Sosyal ve Ekonomik Destek Programı'nı bulunuz. Başvurularınızı onilne ortamdan yapmak istemezseniz Aile ve Sosyal Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlükleri'ne de gidebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.