Bakanlık Duyurdu! 12 Ay Boyunca İhtiyaç Sahibine Düzenli Para Desteği!

Bakanlık Duyurdu! 12 Ay Boyunca İhtiyaç Sahibine Düzenli Para Desteği!

Ailelere sağlanan desteklerle birlikte bakanlığın son duyurusu dikkat çekti. Para desteği alabilmeniz için şartlar sıralanadı. 12 ay boyunca düzenli ödeme yapılacak ve hesabınıza yatırılacak. PTT'ye gidip TC kimliğinizle de paranızı çekebilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağlamış olduğu para desteklerine ilişkin önemli bilgiler verildi. Bakanlık, ailelere ve ihtiyaç sahiplerine yüklü miktarda yardım ödemesi yapıyor. Bu ödemelerden yararlanmak için şartları karşılıyorsanız hemen sizler de başvuru yapabilirsiniz.

Gelir Durumuna Göre Yardım Parası!

Gelir durumunuzun miktarına göre olmakla beraber aylık ne kadar ödeneceği konusunda detaylar paylaşıldı. Bakanlık resmi internet sitesi üzerinden aktarılan verilere göre aşağıda ailelerde kişi başına düşen gelire göre kaç TL ödeneceği yazıyor:

Kişi başı hane geliri 450 TL ve altı olan ailelere 1.250 TL,
Kişi başı hane geliri 450 TL ila 911,15 TL arasında ise 1.110 TL,
Kişi başı hane geliri 911,15 TL ila 1372,30 TL arasında ise 950 TL,
Kişi başı hane geliri  1372,30 TL ve üzeri olan ailelere (2.835,90 TL’den az gelir şartıyla) 850 TL ödeme yapılacaktır.

Para Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devletten sosyal yardım para desteği alabilmeniz için e-Devlet portalını kullanabilirsiniz. Sosyal destek ödemesi alabilmeniz adına şartları karşıladığınıza eminseniz başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Ödemeler 12 ay boyunca hesabınıza yatırılacak. Dilerseniz TC kimliğiniz ile PTT'den ödemenizi alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.