Bakanlık ÖSYM Aracılığıyla 1500 Memur Alımı Gerçekleştiriyor! KPSS Şartı Var mı Kaç Puan Almak Gerekiyor?

Bakanlık ÖSYM Aracılığıyla 1500 Memur Alımı Gerçekleştiriyor! KPSS Şartı Var mı Kaç Puan Almak Gerekiyor?

Memur alımı duyurusu bir anda büyük ilgi gördü. Ticaret Bakanlığı'ndan gelen duyuruda 1500 memur alınacak. KPSS şartının aranıp aranmadığı ve ÖSYM aracılığıyla nasıl başvuru yapılacağı merak ediliyor.

Ekim ayı boyunca, iş arayışında olan vatandaşlar, çeşitli kurum ve bakanlıklar tarafından yayımlanan güncel personel alım ilanlarını dikkatle izliyorlar. Farklı bakanlıklar ve kurumlar, ihtiyaçlarına uygun olarak personel alımlarıyla ilgili detayları paylaşırken, Ticaret Bakanlığı'nın 1500 personel alımı gerçekleştireceği bilgisi ve bu alımla ilgili detaylar da açıklığa kavuşturuldu.

1500 Memur İstihdam Edilecek

Ticaret Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre, 81 ilde, ÖSYM üzerinden merkezi yerleştirme sistemi kullanılarak 1500 memur pozisyonu için istihdam sağlanacak. Bu alımla ilgili olarak bakanlık, sosyal medya hesapları üzerinden bir duyuru paylaştı. Duyuruda, "Bakanlığımız, 81 ilde görev alacak 1500 kadrolu memur istihdamı için gerekli çalışmaları tamamlamıştır ve 2023 yılı içerisinde bu süreci sonlandırmayı planlamaktadır. Yeni ekibimizle birlikte piyasa denetimini daha etkin bir şekilde gerçekleştirecek, stokçuluk, güvensiz ürünler ve aşırı fiyat artışları gibi konularda vatandaşlarımızın mağduriyetlerini önlemek amacıyla daha kararlı adımlar atmayı hedefliyoruz." ifadeleri kullanıldı. Ayrıca, yeni alınacak personelin bir kısmının gümrük kapılarında görevlendirilerek, gümrük işlemlerinin daha hızlı ilerlemesine katkı sağlaması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.