Başvurular Açıldı: Cumhurbaşkanlığı Personel Alımında KPSS Şartı Yok!

Başvurular Açıldı: Cumhurbaşkanlığı Personel Alımında KPSS Şartı Yok!

KPSS şartsız iş ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı'ndan başvurular açıldı. Başvuru şartları ve hangi pozisyonlarda çalışılacağıyla ilgili bilgiler de verildi.

Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı'ndan gelen bilgi doğrultusunda KPSS şartı olmaksızın hastanelerde çalışmak üzere personel alımının yapılacağı belirtildi. Üstelik askeri personel, kamu işçisi, memur ve daha pek çok alım üzerine ilanlar da aktif olarak duruyor. Başvuru yapacaklar için temel şartlar da duyuruldu.

Binlerce Personel Alınacak

Yapılacak iş alımlarıyla birlikte binlerce personelin istihdam edileceği vurgulanıyor. Bu sayede Cumhurbaşkanlığı personel alımına dair daha fazla detay elde edildi. Başvuru şartları ve kontenjan bilgisi de aktarılacak.

Personel Alımında Şartlar Nedir?

Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı aracılığıyla yapılacak personel alımlarında aranan şartlar aşağıdaki gibi olmakla beraber yapacağınız iş başvurusuna göre ek şartlar ve detaylar paylaşılabilir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48/A maddesinde belirtilen şartları sağlamak.
Herhangi bir sağlık sorunu veya benzeri durum nedeniyle görevinizi sürekli yapmanıza engel olmamak.
Erkek adaylar için askerlik durumunda, askerlikle herhangi bir ilişiği olmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmişseniz muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
Son başvuru tarihine kadar 18 yaşını doldurmuş olmak.
Kamu haklarından yoksun olmamak.

Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, kasten işlenen bir suç nedeniyle bir yıl veya daha uzun süreyle hapis cezasına çarptırılmamış olmak veya affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucunda olumlu bir değerlendirme almak.
Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.