Borçlanarak Erken Emekli Olacaklara Kredi! Yapı Kredi SGK Prim Borç Kredisi Veriyor!

Borçlanarak Erken Emekli Olacaklara Kredi! Yapı Kredi SGK Prim Borç Kredisi Veriyor!

Çocuk ve askerlik borçlanması ile erken emekli olacaklara özel Yapı Kredi'den müjdeli haber geldi. Kredi ile toplu sigorta ödemesi yapabilirsiniz. İşte bankanın SGK prim borcu olanlara özel verdiği ihtiyaç kredisi şartları...

SGK'dan emekli olmak için pek çok kişinin işlem sağladığı belirtiliyor. Eğer siz de çocuk borçlanması veya asker borçlanması yapmak istiyorsanız kredi çekerek bunu sağlayabilirsiniz. Toplu şekilde sigorta prim borcunuzu ödeyebiliyorsunuz. Böylelikle erken yaşta emekli olmak mümkün hale geliyor.

Erken Emeklilik İçin Kredi!

Yapı Kredi bankası, yaştan düşülecek şekilde prim borçlanması yapanlar için kredi veriyor. Böylelikle hem çocuk üzerinden kazanılan borçlanma hakkı hem de askerlik süresi boyunca kullanılabilecek borçlanma hakkı öne çıkmakta. Her iki ihtimalde de kadın ve erkeğin erkenden emekli olması mümkün.

yapikrediii.jpg

Sigorta Prim Kredisi Verilecek

Yapı Kredi bankasının vermiş olduğu SGK prim borcuna özel ihtiyaç kredisinde 125 bin TL'lik kredi ödemesi için %2,59 faiz oranı belirlendi. 12 ay vade ile geri ödeme yapmanız durumunda ise aylık taksit tutarı 12.736,46 TL olmakla beraber, toplam geri ödeme ise 152.837,46 TL'dir.

SGK Prim Borcu İhtiyaç Kredisi Detayları

Bankanın resmi internet sitesinde yer alan bilgiler doğrultusunda, kredi kampanyasına katılım detayları aşağıdaki gibidir:

"EYT ile de emekliliğe hak kazanmak için SGK Prim Borcunuza Özel İhtiyaç Kredisi – EYT Kredisi başvurunuz SGK prim borcunuzu anında ödeme ve emekli maaşınızı bankamıza taşıma koşulu ile birlikte bankamız politikaları çerçevesinde değerlendirilir ve uygun olması durumunda kullandırım yapılabilir. Banka değerlendirmesi sonrasında başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ya da talep ettiğiniz tutarın altında bir tutarda onaylanabilir.
SGK Prim Borcunuza Özel İhtiyaç Kredisi de dahil tüm bireysel ihtiyaç kredisi kullanımlarında sunulan 500 TL ek ödül kampanyasından 15.03.2023 - 30.06.2023 tarihleri arasında minimum 25.000 TL bireysel ihtiyaç kredisi kullanmış ve SGK emekli ek ödül taahhütnamesini imzalamış müşteriler yararlanabilir."

Çocuk Borçlanması Nedir?

Çocuk borçlanması, Türkiye'de sosyal güvenlik sistemi kapsamında yer alan vatandaşların çocuklarına sağlanan bir imkandır. Bu imkan, anne ve babanın sigorta primlerini ödemiş olmaları ve ölmüş ya da emekli olmuş olmaları halinde, çocukların da sigortalı olarak kabul edilmesini sağlar. Çocukların sigortalı olarak kabul edilmesi, ileride emeklilik hakkı kazanabilmelerini sağlar.

Çocuk borçlanması için gerekli olan şartlar şunlardır:

Çocukların anne veya babaları emekli olmuş veya vefat etmiş olmalıdır.
Çocuklar, anne veya babalarının sigorta primlerinin ödenmiş olduğu dönemde 18 yaşını doldurmamış olmalıdır.
Anne veya babanın sigortalılık süresi toplam 1800 gün olmalıdır.
Anne veya babanın sigortalılık süresi, çocuğun doğum tarihinden önceki 10 yıl içinde tamamlanmış olmalıdır.

Asker Borçlanması Nedir?

Asker borçlanması, Türkiye'de askerlik yapan vatandaşların, askerlik süresi boyunca prim ödemesi yapamadıkları için emeklilik hakkı kazanamama sorununa çözüm olarak sunulmuştur. Asker borçlanması ile, askerlik süresi prim günü olarak kabul edilerek emeklilik hakkı kazanma imkanı verilir.

Asker borçlanması için gerekli olan şartlar şunlardır:

Askerlik borçlanması yapmak isteyen kişinin askerlik görevini tamamlamış olması gerekir.
Askerlik görevinin tamamlandığı tarihten sonra prim ödemesi yapılmamış olmalıdır.
Askerlik görevi sonrası en az 900 gün sigortalı olarak çalışmış olunması gerekmektedir.
Askerlik borçlanması, emeklilik için yeterli prim günü sayısına ulaşmak için kullanılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.