Bu Ay Bakanlık Duyurdu! Yardım Parası Bekleyenlere Ödeme Yapıldı!

Bu Ay Bakanlık Duyurdu! Yardım Parası Bekleyenlere Ödeme Yapıldı!

Bakanlıktan gelen bilgide yardım parası ödemeleri hesaba yatırılıyor. Bununla birlikte sosyal yardımlardaki son durum ve kaç TL ödeme yapıldığı da aktarıldı. Destek ödemesi nasıl alınır?

Evde bakım aylığı ay içinde 15’i ile 30’u arasında hak sahibi vatandaşların hesabına yatırılırken, bu destekten kapsamında faydalanan vatandaşlar mayıs ayı yardımları ile ilgili araştırmalarda bulunuyorlardı. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bu konuda yeni açıklamalarda bulundu: 

Evde bakım aylığı bu her ay olduğu gibi mayıs ayı da ihtiyaç sahiplerinin hesabına yatırıldı. Tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan yardım kapsamında açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 2 milyar 449 milyon TL Evde Bakım Yardım’ını hesaplara yatırmaya başladık. Bu ay 569 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardım’ından yararlanıyor. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.”  Cümlelerini kullanan bakan ayrıca ekonomik sıkıntıda ödemenin kesintisiz devam edeceğini açıkladı. 

Evde bakım aylığına nerden bakılır?

4.336TL tutarında olan evde bakım aylığı her ay ihtiyaç sahiplerine iletilirken. Vatandaşlar evde bakım aylığının yatıp yatmadığı ile bilgi almak için araştırmalarda bulunuyor. E-Devlet’te TC kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” başlığından evde bakım aylığı alan kişiler desteklerinin yatıp yatmadığını öğrenebilirler. 
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.