Bu Gece Yarısı 00:01'de Benzin ve Motorine İki Zam Birden Geliyor..

Bu Gece Yarısı 00:01'de Benzin ve Motorine İki Zam Birden Geliyor..

Son günlerde motorin ve benzin fiyatlarında yaşanan indirimlere rağmen, yeni bir dönem başlıyor. Akaryakıt fiyatlarında çifte zam haberiyle sarsılan tüketiciler, bu kez benzin ve motorine gelecek artışlarla karşı karşıya kalacaklar. Petrol fiyatlarının hızla yükselişe geçmesi nedeniyle, pazartesi gecesi itibarıyla motorine yaklaşık 66 kuruş, benzine ise 43 kuruş zam yapılacak.

Akaryakıt fiyatları, petrol piyasasındaki dalgalanmaların etkisiyle hızla değişiyor. Motorin fiyatlarında geçtiğimiz günlerde yapılan indirimlere ek olarak, bugün benzin fiyatları için de indirim uygulandı. Ancak, petrol fiyatlarındaki artış sonrası akaryakıt fiyatlarında çifte zam bekleniyor.

Bugün petrol piyasasındaki dalgalanmalar nedeniyle akaryakıt fiyatlarında bir düşüş yaşandı. Benzin fiyatları da motorin fiyatlarındaki indirimlerin etkisiyle geriledi. Ancak, petrol fiyatlarının yeniden yükselişe geçmesi bekleniyor ve bu da benzine ve motorine zam yapılacağı anlamına geliyor. Pazartesi gecesi yarısından itibaren, motorine 66 kuruş, benzine ise 43 kuruş zam yapılacak.

Akaryakıt fiyatlarındaki bu zam beklentisiyle birlikte vatandaşlara, zam öncesinde saat 00.00'dan önce depolarını doldurmaları öneriliyor. Zam sonrasında benzine ve motorine gelecek fiyat artışıyla birlikte yakıt masraflarında yüksek meblağlar ödenebileceği öngörülüyor. Vatandaşlar, zamdan etkilenmemek adına akaryakıt stoklarını erken doldurarak olası maliyet artışından korunmayı hedefliyor.

Akaryakıt fiyatlarının petrol piyasasındaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değiştiği günümüzde, vatandaşlar yakıt masraflarını düzenlemek ve olası fiyat artışlarına karşı tedbirli olmak için güncel fiyatları takip etmeye devam etmelidir.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI (7 MAYIS 2023 PAZAR)

İstanbul

Benzin: 19,28 TL

Motorin: 17,91 TL

LPG (Otogaz): 10,50 TL

Ankara

Benzin: 19,65 TL

Motorin: 18,26 TL

LPG (Otogaz): 10,65 TL

İzmir

Benzin: 19,63 TL

Motorin: 18,34 TL

LPG (Otogaz): 10,54 TL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.