Bu Tarihten Sonra 8500 TL Maaş Alan Kalmayacak! Milyonlarca Çalışana Okkalı Zam Yolda!

Bu Tarihten Sonra 8500 TL Maaş Alan Kalmayacak! Milyonlarca Çalışana Okkalı Zam Yolda!

Okkalı bir zam haberi geldi. Bu tarihten sonra net maaş 8500 TL'nin üzerine çıkacak. Peki çalışanlara yüzde kaç zam bekleniyor? İşte maaş ödemelerinde son durum...

8500 TL olarak belirlenen asgari ücretle birlikte yeni zam için harekete geçildi. Enflasyon verileri, refah payı, gündem değerlendirmesi ve daha pek çok etkenle birlikte hükümetin en kısa sürede asgari ücrete yeni zam yapması bekleniyor. Peki zam tarihi belli oldu mu? İşte detaylarıyla birlikte yeni asgari maaş...

%30 Zam Beklentisi Var

Asgari ücretteki zam beklentisi %30 olarak belirtiliyor. Elbette kesinleşen bir oran yok ancak beklentiler bu yönde. 2023 yılı başında yapılan zamdan sonra asgari ücretlilerin maaşlarına ilişkin farklı bir düzenleme yapılmadı. Bu nedenle maaş ödemelerinde nasıl bir yol gidileceği konusunda tartışmalar da sürmekte.

Yeni Maaş 11.050 TL Olabilir

8500 TL'lik asgari ücrete 2550 TL zam gelir ise %30'luk artış doğrulanacaktır. Bu da 11050 TL'ye tekabül edecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplanmasıyla birlikte sendikalar ile de görüşme sağlanacak. Bu görüşmelerin sonunda alınacak kararla birlikte resmi zam duyurulacak.

Erdoğan Açıklama Yapacak mı?

Yeni maaş zammı vakti geldiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da açıklama gelecektir. Ancak Temmuz ayına kadar şimdilik bu konuyla ilgili bir açıklama beklenmiyor. Yine de güncel gelişmeler doğrultusunda neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Şimdilik büyük bekleyişin sürdüğünü belirtmekte fayda var.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.