Buz Gibi Soğuklar Bu Tarihten Sonra Geliyor! Sıcaklar Bunalttıysa İşte Kışın Geleceği Vakit!

Buz Gibi Soğuklar Bu Tarihten Sonra Geliyor! Sıcaklar Bunalttıysa İşte Kışın Geleceği Vakit!

Sıcaklardan bunalan vatandaşlar, artık soğuk havalara hasret kaldı. Meteoroloji Uzmanının yaptığı açıklamada ise güncel hava durumu verileri paylaşıldı. Soğuklar ne zaman başlıyor belli oldu...

Sosyal medyada aktif olan meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, son dönemdeki paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. Türkiye'nin yaşadığı dengesiz hava koşullarını değerlendiren Ökten, geleceğe yönelik bazı öngörülerde bulundu. Ekim ayının yağışlı geçeceğini belirten Ökten, bu yağışların sürekli artacağını duyurdu.

Havalar 27 Eylül'den Sonra Soğuyacak

Son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, özellikle büyük şehirlerdeki su kaynaklarına olan endişeyi artırıyor. Barajların doluluk oranlarının düşüklüğü ve kuraklık tehlikesi her geçen gün gündemdeki yerini korurken, Kerem Ökten'den olumlu haberler geldi. Uzman, 27 Eylül tarihinin bir dönüm noktası olacağını belirtti. Bu tarihten itibaren hava sıcaklığının kademeli olarak azalacağını ifade eden Ökten, Ekim ayının yağışlı havasıyla gelmesini beklediğini vurguladı.

Kasım Ayı da Yağışlı Geçecek

Ökten sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, "27 Eylül'le beraber sıcaklıkta belirgin bir düşüş olacak. Ekim ise yağışların arttığı bir ay olacak. Kasım'da da yağışlı hava hakim olacak" şeklinde bilgi verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.