Çifte Emekli Maaşı Nasıl Alınır ? Çifte Emekli Maaşı Kimlere Veriliyor Açıklandı..

Çifte Emekli Maaşı Nasıl Alınır ? Çifte Emekli Maaşı Kimlere Veriliyor Açıklandı..

Bazı vatandaşlarımız çifte emekli maaşı fırsatını kullamabiliyor. Peki kimler çifte emekli maaşı alabilir? Çifte emekli maaşı alabilmek için ne gibi fırsatlar isteniyor. İşte çifte emekli maaşını alabilmenin yolları...

Bazı vatandaşlarımızın hem bağ-kur hemde SGK üzerinden emekli maaşı alabilmeleri mümkün. Peki hangi vatandaşlarımız bu fırsatı kullanabilir ve öifte emekli maaşı alabilir. Bu gibi sorular yanıt buldu.

Çifte maaş nasıl alınır ? Kimlere verilir ?

Eşini ya da annesi, babası vefat eden kadın ve erkek vatandaşlarımız çifte maaş alma şansına sahip oluyor. Aynı anda iki maaş alabilmek için dikkat edilmesi gereken birkaç şart var. Örneğin bir kadını SSK'dan emekli ise eşi BAĞ-KUR emeklisi ise aynı anda iki maaş alabiliyor. Hatta bu kadının anne ya da Babası memur emeklisi ise aynı anda 3 ay maaş alması da mümkün oluyor.

Bununla beraber emekli maaşı ile dul ve yetim aylığını aynı anda alabilmek için emekliliğin farklı kurumlardan kazanılmış olması isteniyor.

Çifte maaş nasıl istenir ?

Eğer yukarıda ki şartlardan herhangi bir eksiğiniz yoksa SGK'ya müracaat edip, sizden istenen belgeleride yerine getirebilirsiniz, herhangi bir problem olmadğı halde çifte emekli maaşı hakkınızı kullanabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.