Cübbeli Ahmet Hoca Çağrıda Bulundu! Çok az kaldı, bunları yapın

Cübbeli Ahmet Hoca Çağrıda Bulundu! Çok az kaldı, bunları yapın

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 14 Mart gecesine saatler kala yeni bir açıklama yaptı.

Bu açıklamaya geçmeden önce 14 Mart gecesi neden önemli ona bir bakalım. Cübbeli Ahmet Hoca, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda gündem oldu. Deprem ile ilgili açıklamalarda bulunan Cübbeli, 14-15 Mart tarihlerine dikkat çekti.

14 Mart’ı 15 Mart’a bağlayan gece bir felaketin habercisi olabileceğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca uyarılar yapmıştı.

Büyük İstanbul depremini korkuyla bekleyen vatandaşlar, Cübbeli’nin açıklaması sonrasında takvim yapraklarını araştırmaya başladı.

Peki 14 Mart neden tehlikeli, deprem mi olacak? 14 Mart takvim yaprağı yazısı ne? 14 Mart’ta ne olacak, deprem bekleniyor mu? İşte merak edilenler…

Bu gecenin önemli olduğunu vurgulayan Cübbeli Ahmet Hoca, Rumi takvimine göre ilk Çarşamba olduğunu, takvime bakarak tespit ettiğini belirtti. Senede iki çarşambaya dikkat çektiklerini söyleyen Cübbeli açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"Dualar yazıyoruz. Ben senede iki kez bu günleri size aktarıyorum. Muhammed Mustafa Şenkidri Hazretleri kitabında çok acayip ilimler koymuş. Burada Mart'ın ilk Çarşambasını işaret ediyor. Zaten Salı'yı Çarşamba'ya bağlayan gün için senelerdir anlatıyorum. Mart önümüzde şu an. Bu sene 14 Mart'ı 15 Mart'a bağlayan geceye dikkat edelim."

Cübbeli Ahmet Hoca, "Ne olur ne biter? İstanbul özelinde olmayabilir. Taşrada olabilir. Bir musibet olabilir" dedi.

Tabi Cübbeli Ahmet Hoca, bir jeoloji uzmanı veya deprem bilimci değildir. 14 Mart akşamı büyük musibet ve belaların olacağını söylemiyor. Ancak burçların, gezegenlerin hareketleri ve bunları etkileri sonucu büyük olayların meydana gelebileceğini dile getirdi.

Takvim yaprakları ise bu şekilde.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın işaret ettiği gün geldi çattı. Ahmet Hoca'dan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Açıklamada, "Salı'yı Çarşamba'ya bağlayan her gece okunacak dualar var. Zaten bu duaları okursanız bir hafta bela görmezseniz. Akşam ile yatsı arasında okursanız sigortası var. 100 tane Bismillahirrahmanirrahim, 100 lâ Havle ve Lâ Kuvvete İllâ Billâhil Aliyyil Azîm, 100 kere ya haliku, 100 kere subbuhun kuddus okuyun. Allah'tan sigorta bu. Bunun Hadisi Şerif'i var. Yapmıyorsunuz. Her Salı ikindiden sonra yapılmalıdır" denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum