Cumhurbaşkanı Erdoğan SSK-SGK-Bağkur En Düşük Emekli Maaşının Kaç Bin TL Olacağını Açıkladı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan SSK-SGK-Bağkur En Düşük Emekli Maaşının Kaç Bin TL Olacağını Açıkladı..

SSK, SGK, Emekli Sandığı ve Bağkur emeklileri için sevindirici bir haber geldi. En düşük emekli maaşı belli oldu ve bu miktar artırılarak emeklilerin hesaplarına yatacak.

2023 yılı itibarıyla emekli maaşlarında iyileştirme çalışmaları devam ederken, zam miktarları da netleşmeye başladı. En düşük emekli maaşı 8.800 TL olarak belirlendi. Bu rakam, 2022 yılında 5.500 TL olan en düşük emekli maaşına 2.000 TL'lik bir zam yapıldığını gösteriyor. Ancak, 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların maaşlarındaki eşitsizlik nedeniyle çalışmalar sürüyor.

Emeklilerin merakla beklediği bir diğer konu ise intibak zammı. Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile yapılan görüşmelerin devam ettiğini ve meclis onayının gerektiğini belirtti. Ergün, 2022 yılında yapılan intibak zammının 350 TL olduğunu ifade ederken, yeni düzenlemeyle birlikte en az 1.300 TL zam beklentisi olduğunu dile getirdi. Ergün, bayram ikramiyeleri taleplerinin yanı sıra intibak zammı taleplerinin de Bakan Bilgin'e iletilmesi gerektiğini vurgulayarak, görüşmelerin meclis onayından geçmesi halinde yasalaşacağını belirtti.

Emeklilerin maaşlarına yapılan düzenlemelerin yanı sıra bankalar da emeklilere özel kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. Halkbank, mobil uygulaması üzerinden yapılacak başvurulara 500 TL hediye verme kampanyası sunuyor. Ayrıca Halkbank müşterileri, ticari kredi kartı ile yapacakları 2.000 TL ve üzeri harcamalarda 500 TL ParafPara kazanma fırsatını da değerlendirebilecekler.

Emekli maaşlarında yapılan iyileştirmeler ve kampanyalar, emeklilerin ekonomik açıdan rahatlamasına ve daha iyi bir yaşam sürmelerine katkı sağlayacak

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.