Cumhurbaşkanlığı Yurt Dışı Oylamaları Rekor Kırıyor! 28 Mayıs İçin 1.5 Milyondan Fazla Vatandaş Oy Kullandı!

Cumhurbaşkanlığı Yurt Dışı Oylamaları Rekor Kırıyor! 28 Mayıs İçin 1.5 Milyondan Fazla Vatandaş Oy Kullandı!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda yurt dışından çok sayıda vatandaş oy kullanıyor. Yüksek Seçim Kurulu son verileri açıkladı. Oy kullanan seçmen sayısı 1.5 milyonu geçti. Yurt dışındakiler hangi tarihe kadar oy kullanabilecek belli oldu.

28 Mayıs'ta ikinci turu gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanımı her geçen gün artıyor. Gümrüklerde ve yurt dışı temsilciliklerinde kullanılan oylarla beraber, yurt dışında yaşamakta olan vatandaşların oy kullanımı mümkün hale geliyor. Bu kapsamda katılımın yüksek olduğu seçimler için oy işlemlerinin sona ermesine az bir zaman kaldı. 

24 Mayıs'ta yurt dışı temsilciliklerinde oy kullanma süresi dolacak. 28 Mayıs saat 17.00'a kadar ise gümrüklerden oy verme işlemleri devam edecek. 

secim.jpeg

Oy Sayısı 1.5 Milyonu Geçti!

Oy kullanan vatandaş sayısının 1.5 milyonu geçtiği aktarıldı. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) açıkladığı bilgi doğrultusunda son veriler bu şekilde. YSK verilerine göre katılım oldukça yüksek ve oy verme işlemi henüz bitmiş değil.

28 Mayıs'ta Tüm Oy Süreci Sona Erecek

Yurt içi ve yurt dışı oy verme süreci 28 Mayıs saat 17.00'a kadar sürecek. Bu tarihten sonra ise oy verilemeyecek. Daha sonra oylar sayılma sürecine geçecek. Sonuçlar ise belirlenen saatlerden sonra YSK onayı ile ajanslar aracılığı ile açıklanabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.