Devlet Bankası Duyurdu! Faizsiz 200 Bin TL Kredi Verilecek!

Devlet Bankası Duyurdu! Faizsiz 200 Bin TL Kredi Verilecek!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın desteğiyle Halkbank aracılığıyla faizsiz kredi imkanı sunulacak. Genç girişimciler ve işini büyütmek isteyenler, 100 bin TL ile 225 bin TL arasında faizsiz kredi kullanabilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, girişimcileri desteklemek amacıyla Halkbank tarafından sunulan yeni bir kredi programını duyurdu. Bu program kapsamında, genç girişimciler ve işini büyütmek isteyenler, faizsiz kredi imkanından faydalanabilecekler. Halkbank tarafından yapılan açıklamada, şu ana kadar 180.500 kişinin bu krediye başvuruda bulunduğu belirtilirken, başvuruların halen devam ettiği vurgulandı.

Halkbank, genç girişimcilere ve iş kurmak isteyenlere 100 bin TL ile 225 bin TL arasında faizsiz kredi verileceğini duyurdu. Bu kredi, kadın girişimcilerin ekonomik hayata katılımını desteklemek amacıyla özellikle önem taşıyor. Halkbank yetkilileri, "Önce Halk, Sonra Bankayız" anlayışıyla finansman olanaklarını genişletmeye ve girişimleri desteklemeye odaklandıklarını ifade etti.

Halkbank tarafından sunulan "Kadın Girişimci Kredisi" ürünü ile ilk defa işini kurmak veya halihazırda işini kurmuş olan kadınlara destek sağlanacak. Bu kapsamda, genç kadın girişimciler, esnaf ve sanatkarlar için 100.000 TL'ye kadar faizsiz kredi kullanabilecekken, en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olan kadın girişimciler, esnaf ve sanatkarlar içinse 225.000 TL faizsiz kredi imkanı sunulacak.

Halkbank, finansmana erişimi kolaylaştırmak ve iş fikirlerinin filizlenmesine destek olmak amacıyla bu özel kredi ürününü geliştirdi. Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle hayata geçirilen bu program, kadın girişimcilerin işlerini büyütmelerine ve başarılı projelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Başvuruların detayları ve süreci hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili kişilerin Halkbank şubelerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum