Devlet Kurumu KPSS ile 72 Personel Alıyor! DHMİ Personel Alımı Başvuru Şartları ve Tarihleri

Devlet Kurumu KPSS ile 72 Personel Alıyor! DHMİ Personel Alımı Başvuru Şartları ve Tarihleri

Eylül ayında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) KPSS puanıyla alım yapacak. Personel başvurularında şartlar ve tarihler ise belli oldu. Mesleğe özel şartlar da aranıyor. İşte detaylar...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), KPSS puanlarına dayalı olarak personel alımı gerçekleştireceğini ilan etti. İş arayışında olan birçok kişi, yeni iş ilanlarını ve başvuru detaylarını yakından incelemekte. İşte, DHMİ tarafından sunulan personel alım detayları…

Alım Süreci Başladı

DHMİ, kurum içindeki personel ihtiyacını gidermek için yeni iş ilanları yayımladı. KPSS puanları dikkate alınarak, 72 memur pozisyonu için alım yapılacak. DHMİ tarafından belirlenen kadro ve kontenjan detayları aşağıdaki gibidir:

  • DHMİ bünyesinde 11 Asistan Hava Trafik Kontrolörü,
  • DHMİ bünyesinde 61 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü.

Toplamda 72 personel alınacak.

Başvuru Koşulları

KPSS puanına göre alım yapacak olan DHMİ, başvuru yapacak adaylardan birtakım genel şartları yerine getirmelerini istiyor. Bu şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, 2022 KPSS lisans sınavından en az 70 puan almış olmak yer alıyor. Adayların kamu haklarından mahrum olmamış olması, herhangi bir sağlık sorununun olmamış olması, güvenlik ve arşiv araştırmalarının olumlu olması ve herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamış olması da aranan diğer şartlar arasında.

Mesleki Gereklilikler

DHMİ’de Hava trafik kontrolörü olarak görevlendirilecek olan adayların, meslekleri için gerekli olan özel ve temel şartları taşıması beklenmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.