Devletten Yardım Alanlara 2 Bin TL Bayram İkramiyesi Verilecek..

Devletten Yardım Alanlara 2 Bin TL Bayram İkramiyesi Verilecek..

Kurban Bayramı'na yaklaşırken, devletten sosyal yardım ödemesi alan binlerce kişi, bayram ikramiyesi alıp alamayacaklarını merak ediyor. Konuyla ilgili olarak resmi açıklama yapıldı ve vatandaşlar için sevindirici haber geldi.

Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı'nda devlet tarafından 2 kez bayram ikramiyesi veriliyor. Sosyal yardım ödemesi alan vatandaşlar, bu ikramiyeden faydalanıp faydalanamayacaklarını araştırmaya başladı. Peki, bayram ikramiyelerinden kimler yararlanabilecek ve ödemeler ne kadar olacak?

Geçtiğimiz hafta yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram tatilinin 26 Haziran'da başlayacağını ve resmi tatilin 6 gün süreceğini müjdeledi. Ayrıca, bayram ikramiyeleri ve emekli aylıklarının bayram öncesinde hesaplara yatırılacağını duyurdu. Bu açıklamaların ardından emekli ikramiyelerinden kimlerin faydalanabileceği araştırılmaya başlandı. Ancak emeklilerle birlikte sosyal yardım ödemesi alan vatandaşların da bu ikramiyeden faydalanıp faydalanamayacakları merak ediliyor.

Kurban Bayramı'nda bayram ikramiyesinden kimlerin yararlanabileceği konusu inceleniyor. 4A, 4B, 4C sigortalıları ve geçmiş dönemde çıkan yeni yasalarla EYT (Erken Emeklilik Talep Eden) statüsüne geçen vatandaşlar da dahil olmak üzere 15 milyondan fazla kişi bayram ikramiyesi ödemelerinden faydalanabilecek. Ancak, sadece sosyal yardım desteği alan herkese bayram ikramiyesi verilmeyecek.

Bayram ikramiyesi sadece bu kapsamda olan kişilere verilecek. Ayrıca dul ve yetim aylığı alan bireyler de yılda 2 kez verilen bayram ikramiyelerinden faydalanabilecekler. Bu sayede sosyal yardım alanlar ve emekliler, bayram öncesinde ekonomik anlamda bir rahatlama yaşayacaklar.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, devletin sosyal yardım alanlara yönelik bayram ikramiyesi ödemesi yapacağı kesinlik kazandı. Bu ikramiye, maddi açıdan zorluk yaşayan vatandaşlara destek olacak ve bayram sevincini artıracak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.