DGS e-Kayıt Nasıl Yapılır? DGS Üniversite Kayıt Tarihi Son Gün Ne Zaman?

DGS e-Kayıt Nasıl Yapılır? DGS Üniversite Kayıt Tarihi Son Gün Ne Zaman?

ÖSYM duyurusu ile beraber 2023 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) açıklandı. DGS kaydı nasıl yapılır merak edilmeye başlandı. DGS'de e-kayıt işlemleri ve kayıt tarihinin son günü ne zaman?

2023 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için beklenen an geldi: Yerleştirme sonuçları 11 Eylül 2023 tarihinde saat 10.15 itibarıyla ÖSYM'nin resmi web sitesinde yayımlandı. Adaylar, belirlenen zaman diliminden itibaren ÖSYM'nin sonuç portalı üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri aracılığıyla sonuçlara ulaşabilecekler.

DGS Kayıt Tarihi

Kazanan adayların kayıt süreci hakkında bilgi de verildi. İlgili üniversiteler tarafından yapılacak kayıt işlemleri 14-20 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşecek. Bu süre zarfında adayların kayıtlarını tamamlamaları gerekmekte.

E-Kayıt Yaptırmak Mümkün

Elektronik kayıt olmayı tercih eden adaylar için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın e-devlet platformu üzerinden erişilebilir bir "Üniversite E-Kayıt" uygulaması da bulunuyor. Elektronik kayıt yapmak isteyen adaylar 14-18 Eylül 2023 tarihleri arasında, en geç 18 Eylül 2023 saat 23.59’a kadar kayıt işlemlerini bu platform üzerinden tamamlayabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.