Ehliyet Ücretleri Cepte Para Bırakmıyor! Ehiyet İsteyenler O Parayı Hazırlasın..

Ehliyet Ücretleri Cepte Para Bırakmıyor! Ehiyet İsteyenler O Parayı Hazırlasın..

Araba kullanmanın birinci şartlarından olan ehliyet belgesini almak git gide zor bir hal almaya başladı. Ehliyet fiyatları yeni zamlarla beraber ulaşılması güç bir fiyata çıkarken, vatandaşlarımızda bu durumdam şikayetçi olmaya başladı. İşte yeni ehliyet fiyatları...

Ülkemizde 18 yaşına ulaşan her birey nromal araba kullanmak için ehliyet olabilir. Normal otomobil kullanmak için alınması gereken B sınıfı ehliyetleri, 18 yaşına ulaşan ve sağlık problemi olmayan herkes başvuruda bulunabilir. B sınıfı ehliyetlere başvuruda bulunmak için istenen bazı ücretlerde bulunuyor. Bu ücretler sınav başvurusu için zorunlu şartlar arasındadır.

B sınıf ehliyet ücretleri ne kadar ? 

İlk olarak ehliyet harç bedelinin yeni ücreti 2.489,90 olarak açıklandı. Buna ek olarak değerli kağıt bedeli 624 TL lirayken, vakıf payıda 145 lira oldu. Eğer araba kullanma konusunda kendinize güveniyorsanız bu ücretleri verdikten ve sınavları da başarı ile bitirince ehliyet almaya hak kazanırsınız. Fakat ehliyet almak isteyen vatandaşların büyük bir kısmı Sürücü Kurslarına yazılıyor. Sürücü Kurs fiyatlarıda ehliyet almak isteyenler arasında çok konuşulan konulardan biri.

Sürücü Kurs Ücretleri ücretleri ne kadar oldu ?

Fiyatı beklenenden çok fazla bir şekilde zamlanan diğer bir ücrette Sürücü Kurs Ücretleri oldu. Kurs fiyatlarında çok büyük değişiklikler olsa da , fiyatlar normalde 2.900 TL ile 7.000 TL arasında değişmektedir. 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.