Ekmek İstedi Hakarete Maruz Kaldı! Belediye Başkanı İnceleme Başlatıldığını Duyurdu!

Ekmek İstedi Hakarete Maruz Kaldı! Belediye Başkanı İnceleme Başlatıldığını Duyurdu!

Fırıncının ekmek isteyen gence "köpeklere ekmek vermiyoruz" demesi tepki yarattı. Belediye Başkanı'ndan gelen açıklamada inceleme başlatıldığı duyuruldu. İstanbul Sultangazi'deki olay sosyal medyada gündem haline geldi.

İstanbul Sultangazi'de yaşanan olayda, fırıncıya giden bir genç, fırında "Reis" diye seslendi. Daha sonra ekmek almak istediğini belirtti. Fırıncı ise hakaret ile tepki verdi. Videoda duyulan kelimeler arasında ise fırıncının gence "köpeklere ekmek vermiyorum" şeklinde hakaretvari cümleler bulunuyordu. Olayla ilgili sosyal medyada tepkiler üst üste geldi. Gence bu kadar haksızlık yapılmasına belediye başkanı dahi sessiz kalmadı.

İşletme Hakkında İnceleme Başlatıldı!

Fırın işletmesi hakkında soruşturma başlatıldığını duyuran Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, sosyal medyadan "Cumhurbaşkanımıza gönül vermiş vatandaşlarımıza hakaret etmek kimsenin haddine değildir! İlçemizde yaşanan olay sonrasında, mevzubahis işletmeyle ilgili inceleme başlatılmıştır. Yapılan inceleme sonrasında, ruhsata aykırılıklar tespit edilmiş olup, bu çerçevede tutanak tutulmuştur. Tutanağa istinaden yarın itibariyle gerekli cezai işlemlere devam edilecektir." açıklamasını yaptı.

Sosyal Medya Kullanıcıları Tepki Gösterdi!

Fırıncının genç için sarf ettiği cümleler ve köpek ile itham etmesi nedeniyle sosyal medya kullanıcıları sessiz kalmadı. Tepki üstüne tepki paylaşımları yapıldı. Kutuplaşmaya yol açacak şekilde hakaretler kullanmasından ötürü belediyeden de inceleme hamlesi geldi. 
Kameraya kaydedilen görüntülerde ise fırıncı ile genci savunan bir büyüğü arasında aşağıdaki konuşmalar geçti:

+Köpeklere ekmek satmıyoruz.
-Niye abi, bu çocuk köpek mi?
+Yok. Niye 'reis' diye bağırıyor?
-Abi bağırabilir, herkesin bir sevdiği var.
+Bağıramaz abi. Gitsin başka yerde bağırsın.
-O zaman buradakilerin hepsi köpek.
+Burada bağıramaz abi, dışarısı beni ilgilendirmiyor. Benim mekanımda kimse bağıramaz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.