Emekli Bayram İkramiyeleri Bu Kez Bayram Ettirecek! Emeklinin Yüzü Bu Kez Güleceğe Benziyor..

Emekli Bayram İkramiyeleri Bu Kez Bayram Ettirecek! Emeklinin Yüzü Bu Kez Güleceğe Benziyor..

Ülkemizde ki çok sayıda emekli birkaç yıldır verilen emekli maaşlarının bu yıl zamlanıp, zamlanmayacağını araştırmaya başladı. Emeklilerin cebini biraz olsun rahatlatan bayram ikramiyeleri bu kez ne kadar yatacak? İşte detaylar..

Ülkemizde ki emekli vatandaşlarımız bu yıl hesaplanan zamlı maaş ücretlerini az bulmuştu. Bu yıl emekli maaşlarına minumum %30 zam hesaplanmış ve bununla beraber asgari olarak verilen 3500 TL emekli maaşları 5500 TL'ye çıkarılmıştı. Yani bundan sonra 5500 TL'den düşük bir emekli maaşı verilmeyeceği açıklanmıştı. Emeklilerin bir kısmı bu zammı yeterli bulsa da, bir kısmı da emekli %30 zammın yetersiz olduğunu belirtti.

Emekli maaşlarından sonra bayram ikramiyeleri yolda...

Birkaç yıldır her yıl bayramlarda verilen ikramiyelerin bu kez de emekli vatandaşlarımıza verilecek. Geçtiğimiz yıllarda 1000 TL olarak verilen bayram ikramiyeleri, 1100 TL'ye çıkarılmıştı. Emeklilerin beklentisi 1100 TL olan emekli maaşlarına da yeni bir zam olması.

Peki bayram ikramiyeleri zamlanacak mı ?

Bayram ikramiylerine zam olup, olmadığı konusunda herhangi bir açıklama bulunmazken, şimdilik birkaç senaryo ihtimali bulunuyor. Bunlardan olumlu bakılanı emekli maaşlarından sonra bayram ikramiyelerine de %30 zam gelmesi. Diğer bir ihtimal ise emekli bayram ikramiyelerinin 1500 ya da 2000 TL'ye yuvarlanması.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.