Emekli Maaşlarına 1300 TL Zam Yolda! 2000 Sonrası Emeklilerimiz Dikkat..

Emekli Maaşlarına 1300 TL Zam Yolda! 2000 Sonrası Emeklilerimiz Dikkat..

Emekli maaşlarına bu yıl gerçekleşen zamlar kimi çevrelerden olumlu bir tepki alırken, kimi çevrelerde yetersiz bulmuştu. Yeni zamların üzerinden çok geçmeden şimdi de maaşlarla ilgili yeni bir zam konuşulu oldu. 1300 TL zam iddiası şimdiden emeklilerli sevindirdi. Pekı emekli maaşlarına yeni zam yolda mı? İşte detaylar...

Bu yıl emekli vatandaşlarımızın maaşlarına %25 civarında belirlenen zamlar sonrasında yeniden hesaplanmış ve zamlar %30'a kadar çıkarılmıştı. Tüm emekli maaşlarına %30 zam yansırken, emeklilerimizin aldığı minumum emekli maaşı da seyyanen zamla beraber 3500 TL'den 2000 TL zamla beraber 5500 TL'ye çıkarılmış bununla beraber 5500 TL emekli maaşı için asgari ücret olarak belirlenmişti. Bu zamların yeterliliiği konuşulmaya devam ederken, emeklileri sevindirecek yeni bir gelişme paylaşıldı.

Emeklilere yeni zam yolda mı? 1300 TL ara zam konuşuluyor..

Emeklilere gelen bu zamları emeklilerlin temsilcisi olan kurumlar olumlu karşılasa da , bu zamların yanında 2000 sonrası emekliler için bir düzeltmeye gidilmesinin istendiği ve bunun için bazı çalışmaların olduğu öğrenildi. Eğer bu konuda ki çalışmalar gerçekleşirse ve olumlu bir şekilde biterse emeklilerin maaşlarına bu yıl aldıkları zamlardan sonra 1300 lira zammın ekleneceği öğrenildi.

Kaynak: Günboyu gazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum