Emekli ve Memura Tek Seferde Üç Kez Zam Yapılacak! Seçim Sonrası Maaşlar Tavan Yapacak!

Emekli ve Memura Tek Seferde Üç Kez Zam Yapılacak! Seçim Sonrası Maaşlar Tavan Yapacak!

Emekli ve memur için yapılacak zam oranı arttı. Üstelik üç farklı zam türü birden uygulanacak. Erdoğan'dan refah payı 3600 ek gösterge ve enflasyon farkı maaş zamlarına ilişkin önemli açıklamalar...

Enflasyon verileriyle ilgili yapılan çalışmalar ve sonrasında emekli ile memura ne kadar zam ödeneceği konusundaki açıklamalar yakından takip ediliyor. Milyonlarca memur emeklisi ve memur için yapılan açıklamalar dikkat çekti. Güncel olarak yüzde kaç zam bekleniyor? Seçim sonrasında üç kez maaş artırımının yapılacağı belirtildi.

Üç Farklı Zam Yapılacak

Memur ve emekli maaşlarına üç farklı zam yolda. Eğer memursanız veya memur emeklisiyseniz siz de zam alabileceksiniz. Maaşlarınızın yüzde kaç artacağını merak ediyorsanız detayları aktaralım. Öncelikli olarak 3600 ek gösterge ödemesinin maaşa yansıyacağı belirtiliyor. Bu da maaş zamanı geldiği vakit netleşecektir.

Refah Payı Emekli ve Memura Ödenecek

Refah payı kapsamında hem emekli hem de memur daha fazla ödeme alabilecek. Bilindiği üzere hali hazırda enflasyon farkının kapanması adına zaten 6 ayda bir ödeme yapılıyor. Bu nedenle enflasyonun yanı sıra refah payı da eklenerek daha fazla alım gücünün artışı sağlanması adına bir ödeme daha gerçekleşecek. Bu da maaş zammına doğrudan etki edecektir.

En Düşük Maaşlar Yükselecek!

Normal şartlarda ödenen maaşların yanı sıra en düşük maaş ödemeleri de yükselecek. Bu sayede memur emeklisine verilen en düşük maaş 7901 TL'den 10 bin TL'nin üzerine çıkması bekleniyor. Ayrıca 11848 TL yani en düşük memur maaşı ise 15 bin TL'yi görebilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı duyuru sonrasında ödemelerdek oranlar netleşecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.