Emekliye Bugün 2 Bin TL Ödendi! Eğer Ödeme Almadıysanız Dikkat!

Emekliye Bugün 2 Bin TL Ödendi! Eğer Ödeme Almadıysanız Dikkat!

Sosyal Güvenlik Kurumu duyurusuyla emekliye bugün 2 bin TL ödeme yapılacağı öğrenildi. 9 Mayıs'ta hesabınızı kontrol edin çünkü istisnasız tüm emekliler bu ödemeyi almış olacak. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisiyseniz dikkat...

Emekliler, daha önce almış oldukları Ramazan Bayramı ikramiyesi ile gündeme geliyor. İkramiye ödemelerinden yararlanmak isteyenler, EYT başvurularını gerçekleştirmiş ve ödemelerine kavuşmuştur. Ancak herkes aynı tarihte veya zaman diliminde ödeme alabilmiş değil. Hali hazırda ödemeleri hesaba yatmayan emekliler de bulunuyor.

Emekliliğiniz Geç Onaylandıysa Dikkat!

Emekliliği geç onaylananların Ramazan Bayramı promosyon ödemeleri için belirli bir tarih verildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) açıklamasıyla birlikte aşağıdaki ifadeler kullanıldı:
"2023 yılı mart ayı öncesinde gelir ve aylık almakta olanlar ile mart ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemleri tamamlananların Ramazan Bayramı ikramiyeleri 14-19 Nisan 2023 tarih aralığında ödenmiştir. Nisan ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ise 9 Mayıs 2023 tarihinde ödenecektir"

emekli.jpg

Ödemeler Bugün Hesapta!

Emekliye yapılacak ödemelerin 9 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırılması bekleniyor. Bu doğrultuda emeklinin bayram ikramiye ödemelerini almış olması gerekir. Bazı emekliler zamanlamadan ve onay sürecinden ötürü Nisan ayında ikramiyesini alamamıştı. Şimdi ise gecikmeli olarak da olsa hesaplarına ikramiye parası yatırılıyor.

Emeklilikle ilgili sorularınızı yorum kısmından sormayı unutmayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum