Erdoğan Asgari Üçret İçin Kesin Tarih Verdi! İşte Asgari Ücretin Yükseleceği O Tarih..

Erdoğan Asgari Üçret İçin Kesin Tarih Verdi! İşte Asgari Ücretin Yükseleceği O Tarih..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada, seçimlerden sonra asgari ücret, emekli ve memur maaşlarıyla ilgili düzenlemelerin yapılacağını duyurdu. Erdoğan, emekli maaşlarının düzeltilmesi için çalışmalar yapacaklarını ve asgari ücreti yeniden gözden geçireceklerini duyurdu. detaylar haberimizde..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Mitingi'nde yaptığı konuşmada, seçimlerden sonra asgari ücret, emekli ve memur maaşlarıyla ilgili düzenlemelerin yapılacağını duyurdu. Erdoğan, emekli maaşlarının düzeltilmesi için çalışmalar yapacaklarını ve asgari ücreti yeniden gözden geçireceklerini belirtti. Ayrıca, Temmuz ayında memurların maaşlarına sadece enflasyon farkı eklemekle kalmayıp refah payı artışı da yapacaklarını ve kamu işçileri için zam miktarını salı günü açıklayacaklarını söyledi.

Erdoğan'ın Büyük İstanbul Mitingi, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde gerçekleşti.

Erdoğan, konuşmasında asgari ücret, emekli ve memur maaşlarında düzenlemeler yapılacağını belirterek şunları söyledi: "Asgari ücret, 8 bin 500 liranın üzerine çıktı. Gelişmelere göre bunu tekrar gözden geçireceğiz. Eskiden 66 lira olan en düşük emekli maaşını 7500 liraya yükselttik. İnşallah 7500 liranın üzerindeki emekli maaşlarını düzeltmek için bir çalışma yapacağız. Memurlarımızın maaşına Temmuz'da sadece enflasyon farkı eklemekle kalmayıp refah payı artışı da yapacağız. Kamu işçileri için zammı da salı günü açıklayacağız."

Erdoğan, gençlerin gelecek kaygısı yaşamaması için gereken adımları attıklarını vurgulayarak, her bir gencin üretim sürecinde yer alabilmesi için destek verdiklerini söyledi. Evlenmek isteyen gençlere 150 bin lira faizsiz, 2 yıl ödemesiz kredi imkanı sunacaklarını, iş kurmak isteyen gençlere hibe desteği sağlayacaklarını ve üniversiteye giden her gence bilgisayar ve telefon alma hakkı tanıyacaklarını belirtti. Ayrıca, spor yapan gençlerin gelişimlerini desteklemek için yanlarında olacaklarını ve esnek çalışma sistemini yaygınlaştırarak gençlere zaman ayırabilecekleri bir ortam oluşturacaklarını söyledi. Erdoğan, gençlerin tercihlerini 14 Mayıs'ta doğrudan kullanmalarının önemli olduğunu vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.