Erdoğan Duyurdu! 13 Milyon Emekliye Ödeme Yapılacak! Ödemeler PTT Tarafından Yapılacak..

Erdoğan Duyurdu! 13 Milyon Emekliye Ödeme Yapılacak! Ödemeler PTT Tarafından Yapılacak..

Türkiye'de 13 milyon emekli vatandaşa yönelik olarak Cumhurbaşkanlığı destekli yeni bir nakit ödeme kampanyası başlatıldı. Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek bu kampanya, emekli maaşı alan vatandaşlara yönelik olarak kamu bankaları ve katılım bankaları aracılığıyla sunulacak. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, PTT gibi bankalar üzerinden gerçekleşecek olan kampanya, emekli maaşı alan vatandaşlara faizsiz kredi imkanı sağlayacak.

Emekli maaşı alan vatandaşlar, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve PTT aracılığıyla başvurarak ek ödeme alma fırsatı elde edebilecekler. Başvurular sonucunda 50.000 TL'ye kadar olan ek ödemeleri almak mümkün olacak. Kredi vadeleri 36 ay olacak ve ilk 3 ayda ödeme yapılmasına gerek olmayacak.

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve PTT üzerinden nakit kullanmak isteyen emekliler, kimlik ve gelir belgesiyle banka şubelerine başvurabilecekler. PTT üzerinden başvuru yapacak emekliler ise emekli maaşlarının PTT şubelerinde olması durumunda cep telefonlarından PTT yazıp T.C. kimlik numaralarını 30 50 numarasına göndermeleri gerekmektedir.

Faizsiz emekli kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar ise Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası üzerinden düşük kar payı oranlarıyla kredi kullanabilecekler. Banka şubeleri veya internet siteleri üzerinden başvuru yaparak devlet destekli kredileri kullanma imkanına sahip olacaklar. Tüm bankacılık işlemlerinde sıfır faiz avantajıyla işlem yapabilecekler.

Bu nakit ödeme kampanyası, emeklilere ekonomik destek sağlamak amacıyla hayata geçirilmiştir. Emekliler, bu kampanyalara başvurarak nakit ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılayabilecekler. Cumhurbaşkanlığı destekli bu kampanya, emekli vatandaşların maddi anlamda rahatlamasını ve yaşamlarını kolaylaştırmasını hedeflemektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.