Erdoğan Duyurdu! 49 Yaş Altı Kişilerde Emekli Olacak! 3600 prim gün Sayısını Tamamlayanlara Müjde..

Erdoğan Duyurdu! 49 Yaş Altı Kişilerde Emekli Olacak! 3600 prim gün Sayısını Tamamlayanlara Müjde..

49 yaş altındaki vatandaşlar için erken emeklilik şartları güncellendi. Prim gün sayısı ve çalışma süresi kadar yaş da artık önem kazanıyor.

Türkiye'de sigortalı olarak çalışanlar için erken emeklilik şartları güncellendi. Önceden sadece 9 Eylül 1999 tarihinden önce bir iş yerinde çalışmış olanlar erken emeklilik imkanından yararlanabiliyorken, yeni güncellemelerle birlikte 49 yaş altındaki diğer kişilerin de erken emeklilik imkanı sağlanıyor.

49 yaş altındaki kişilerin erken emeklilik için gereken şartlar 3600 prim gün sayısı, en az 25 yıl sigortalı olarak çalışmış olmak ve 49 yaş altında olmak şeklinde belirlendi. Bu şartları yerine getiren kişiler, 49 yaş altında olsalar bile erken emeklilik imkanından yararlanabilecekler. Bu karar, son dakika EYT haberlerini takip edenler için oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Ancak, yasa henüz netleşmediği için detaylar net olarak belli değil. Meclis açıldıktan sonra yasa kesinleşecek ve 49 yaş altındaki vatandaşların erken emeklilik için gerekli şartlarını yerine getirmeleri halinde emekli olabilecekleri kesinleşecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.