Erdoğan Duyurdu! Emeklilere Bayrama 5 Gün Kala 29 Bin TL Ödeme Yapılacak!

Erdoğan Duyurdu! Emeklilere Bayrama 5 Gün Kala 29 Bin TL Ödeme Yapılacak!

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine müjdeli haber! Bayram öncesi 29.000 TL toplu ödeme fırsatı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla emeklilerin hesaplarına ödemeler yapılıyor. SGK tarafından duyurulan bu özel ödeme için başvurular hızla tamamlanmalı. Emeklilere bayram öncesi nakit destek sağlanacak. Detaylar haberimizde! Fırsatı kaçırmayın, başvurunuzu yapın ve ödemelerin tadını çıkarın!

SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için sevindirici bir haber geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla birlikte emeklilerin hesaplarına ödemeler yapılıyor. Bayram öncesi SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için 29.000 TL toplu ödeme yapılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan duyuruya göre, bu ödeme emeklilerin IBAN numaralarına yatırılacak. Bu fırsatı kaçırmamak için emeklilerin acele etmeleri önemli.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EMEKLİLERE MÜJDE VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere bir ödeme müjdesi daha geldi. Bayram öncesi emeklilere ödeme üstüne ödeme yapılıyor ve milyonlarca vatandaş rahat bir bayram geçiriyor. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala bir müjdeli haber daha verildi. Cumhurbaşkanı talimatıyla Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emekli vatandaşlara tam 29.000 TL'lik nakit destek ödemesi yapılacak. Ancak bu ödeme, başvuru koşuluyla vatandaşların hesaplarına yatırılacak. Bu nedenle bayram öncesi emeklilerin, sosyal güvenlik kurumuna bir dilekçe yazarak başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. SGK, bu sabah emeklilere son çağrısını yaptı. Nakit paraya ihtiyaç duyan ve bayram öncesi rahat bir nefes almak isteyen emekliler, kampanyayı kesinlikle kaçırmasın. Emekliye bayram öncesi ödeme ile ilgili tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

EMEKLİYE 29.000 TL ÖDEME YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) harekete geçti. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala milyonlarca emekliye ödeme müjdesi geldi. Emekliler için tam 29 bin TL'lik ödeme, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hesaplara aktarılacak. Bu ödeme, emeklilik başvurusu yapmış olup hala maaşı onaylanmayan kişiler içindir. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri, emeklilik dilekçesi vermesine rağmen 90 günden bu yana maaş bağlanmayan kişiler, 29.000 TL'lik toplu ödeme alabilecekler. SGK, bu ödemeyi emekliye faizsiz kredi desteği olarak sunmaktadır. Ardından emekli maaşı bağlandıktan sonra, ödeme küçük taksitler halinde emeklilerin hesaplarından kesilecektir.

SGK'YA YAZILI DİLEKÇE VEREN EMEKLİLER ALACAK

Emekliye toplu para ödemesi için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sabah saatlerinde açıklama yaparak bayram öncesi müjdeyi duyurdu. Yapılan son dakika açıklamasına göre, ödeme SGK'ya yazılan dilekçe karşılığında alınacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu, bu açıklamasında emeklilerin doğrudan SGK'ya yazılı bir dilekçe ile başvuru yapmaları gerektiğini belirtirken aynı zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü üzerinden de dilekçelerin teslim edilebileceğini bildirdi. SSK ve BAĞ-KUR emeklilerini kapsayan bu ödeme için en yakın SGK şubesine dilekçe vererek bayramdan önce 29 bin TL ödeme alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.