Erdoğan Duyurdu! Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranı 0,69 Düştü!

Erdoğan Duyurdu! Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranı 0,69 Düştü!

Ziraat Bankası, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için müjdeli bir haber duyurdu. Tapusu olmayan vatandaşlar için yüzde 0.69 faiz oranıyla konut kredisi verilecek. Kampanya kapsamında, ilk defa ev alacak vatandaşlar için 180 ay vade ve 5 milyon TL'ye kadar kredi imkânı sunulacak. Bu kredi, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın destekleriyle sağlanacak.

Ziraat Bankası'nın başlattığı kampanya, uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkânı sunarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak. Ancak bu kredi, yalnızca ilk kez ev sahibi olacak vatandaşlar için geçerli olacak. Kredi detayları ve başvuru şartlarıyla ilgili tüm bilgiler Ziraat Bankası'nın resmi internet sitesinde yer almaktadır.

İLK KEZ EV ALACAKLARA DEVLET DESTEĞİ

Kamu bankalarının ortak çalışması ile hayata geçirilen yeni kredi paketi ile ilk kez ev alacak vatandaşlar için devlet desteği sağlanacak. Kira ve ev fiyatlarının yükselmesiyle ev sahibi olmak zorlaşan vatandaşlar için sunulan bu destekle hayallerine bir adım daha yaklaşabilecekler. Devletin oluşturduğu kredi paketi, Ziraat Bankası başta olmak üzere diğer kamu bankaları aracılığıyla verilecek. Böylece ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar daha uygun koşullarda konut kredisi alabilecekler.

KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Ziraat Bankası'nın sunacağı 5 milyon TL'lik konut kredisi için başvuru şartları belirlendi. Başvuru şartları şunlar:

· Konut sahibi olmayan veya yüzde 50'den az hissesi olanlar başvurabilir. · Son bir yıl içinde başvuru yapılacak bölgede konut satın almamış olmak gerekiyor. · Hanede bulunan gelirin, istenilen kredi tutarı ile uyumlu olması gerekiyor. · Son bir yıl içinde en az 9 aylık sosyal güvenlik primi ödenmiş olması gerekiyor.

Başvuru şartlarını sağlayan Ziraat Bankası müşterileri, gerekli belgeleri tamamladıktan sonra bu kampanyadan yararlanabilecekler. Tüm detaylar Ziraat Bankası'nın resmi web sitesinde paylaşıldı. Başvuru işlemleri Ziraat Bankası şubelerinden yapılabileceği gibi, online olarak da gerçekleştir

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.