Erdoğan Kamu Bankasını Müjdeledi! Kendi Evinde Oturmak İsteyenlere %1,20 Faizli Konut Kredisi Veriyor!

Erdoğan Kamu Bankasını Müjdeledi! Kendi Evinde Oturmak İsteyenlere %1,20 Faizli Konut Kredisi Veriyor!

Erdoğan, daha önce kamu bankası hakkında müjdeli haberi vermişti. Şimdi ise kendi evinde oturup kiradan çıkacaklara özel kredi duyurusu yapıldı. %1,20 faizli konut kredisi için şartlar belli oldu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce pek çok defa kamu bankalarının sunmuş olduğu konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinden söz etti. Şimdi ise önemli bir kredi kampanyası daha duyuruldu. Eğer düşük faizli konut kredisi arıyorsanız bu fırsatı kaçırmak istemeyebilirsiniz. Çünkü artık kira ödemek yerine ev sahibi olmak isteyenler bu imkandan yararlanıyor.

%1,20 Konut Kredisi Faizi

Halkbank müşterileri, kendi evine çıkmak isterler ise 100 bin TL'ye kadar %1,20 faiz oranından konut kredisi çekebilecek. Üstelik bu krediyi 120 ay vade ile ödeyebilecek. Sıfır konutlarda faiz oranı bu halde iken, ikinci el konutlarda ise %1,29 olarak belirlendi.
Eğer 1 milyon 200 bin TL'lik konut kredisi çekmek isterseniz de 120 ay vadeye %1,29 faiz oranı üzerinden işlem sağlayabilirsiniz. İkinci el konutlarda faiz oranı %1,34'e çıkıyor.

Erdoğan'dan Kredi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmiş dönemde yaptığı düşük faizli konut kredi açıklamalarıyla hatırlanıyor. Şimdi ise kamu bankasının farklı bir kampanyası gündeme geldi. Erdoğan'ın bir kez daha Halkbank ile ilgili bu açıklamayı yapıp yapmayacağı belirsizliğini korusa da, geçmiş dönemde 0,49 oran üzerinden kredi verildiğini ve bizzat kendisinin ifade ettiğini biliyoruz.

Konut Kredisine Nasıl Başvurulur?

Konut kredisine başvurmanın pek çok yolu bulunuyor. Bu yolların başında ise tahmin edebileceğiniz üzere banka şubesine müracaat etmek gelmektedir. Eğer bankanın mobil uygulamasını kullanırsanız da ön onay alarak sonrasında şubeye gidebilirsiniz. Dijital bankacılık işlemleri de siz banka müşterilerinin kredi çekebilmesi için açıktır.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.