Erdoğan Kredi Müjdesini Verdi! Yıllık Faiz Oranı 9,75 Kişi Başı 250 Bin TL Kredi Şartları!

Erdoğan Kredi Müjdesini Verdi! Yıllık Faiz Oranı 9,75 Kişi Başı 250 Bin TL Kredi Şartları!

Cumhurbaşkanı Erdoğan kredi duyurusu yaptı. Düşük faiz oranı üzerinden 250 bin TL destek kredisi hazır. Kredi faizinin bir kısmını devlet ödeyecek. Kamu bankaları devreye girdi. Kredi, yıllık 9,75 faiz oranı ile verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapmış olduğu açıklama ile gündeme gelmişti. Sağlanacak destek kredisinin detaylarını sizlerle paylaşacağız. Çiftçilere daima destekte bulunan devlet, 2023 yılında da destek programlarını hayata geçirerek tarım alanında önemli adımlara imzasını atıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler için sunduğu ayrıcalıklar ve düşük faizli krediler resmi olarak duyuruldu. 

Çiftçi Destek Kredisi Nedir?

Erdoğan, Çiftçi Destek Kredisi hakkında bilgilendirme yapmıştı. Açıklamasında kredi miktarından faiz oranın ve vade sayısına kadar çeşitli detaylar ortaya çıktı.
 "İlk olarak Çiftçi Destek Kredisi’ni uygulamaya geçireceğimizin müjdesiyle başlıyoruz. Kişi başına 250 bin liraya kadar verilecek bu kredinin yıllık faiz oranı yüzde 9,75 ve vade süresi 36 aya kadar olacaktır."

Tarımsal KOBİ Kredisi Nedir?

Tarımsal KOBİ kredisi ile birlikte üreticinin sahip olduğu katma değerin geliştirilmesine yönelik ve tarım ürünlerinin işlenmesinde ihtiyaç duyulan krediyi ifade ediyor. Devletin kredi faizinin bir kısmını ödeyeceği bilgisi iletildi. Cumhurbaşkanı ise açıklamasında krediyi şöyle tanıttı:
“İkinci müjdemiz, Tarımsal KOBİ Kredisi’dir. Tarım ürünlerini işleyen küçük ve orta boy işletmeleri bu kredi sayesinde nihai malın katma değerinin üreticimiz de kalmasını sağlamak istiyoruz.
Kredimizin üst limiti 15 milyon lira, devlet tarafından ödenen kısmı dışındaki yıllık faiz oranı yüzde 4,75’tir.
Yatırım kredilerinde 10 yıla kadar, işletme kredilerinde 24 aya kadar vade uygulanabilecek.
Süt ve süt ürünleri, meyve dondurma, meyve suyu, salça, reçel, marmelat, organik tarım ürünleri gibi pek çok başlıktaki işletme faaliyetinde bu kredi kullanılabilecek."
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.