Erdoğan Müjdelemişti: 10 GB İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır? Bedava İnternet Almanın Şartları!

Erdoğan Müjdelemişti: 10 GB İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır? Bedava İnternet Almanın Şartları!

Ücretsiz 10 GB internetten faydalanmak için hangi şartları karşılamak gerekiyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversite öğrencilerine vermiş olduğu müjdeden sonra detaylar merak edildi. İşte bedava internetin verileceği tarih...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son Bakanlar Toplantısı sonrası gençlere yönelik yeni destekleri kamuoyu ile paylaştı. Erdoğan, "Üniversite öğrencilerimize, 9 bin 500 lira değerini aşmayan telefon ve bilgisayarlar için maksimum 5 bin 500 lira teknolojik cihaz yardımı sağlayacağız," açıklamasında bulundu.

Erdoğan, örgün eğitim görmekte olan üniversite öğrencilerine bir hat üzerinden 12 ay süresince her ay 10 GB ücretsiz internet kotası verileceğini belirtti. Gençlerin, bu hizmeti istedikleri üç mobil şebeke operatöründen biri aracılığıyla kullanabilecekleri ifade edildi.

10 GB İnternet Nasıl Alınır?

Erdoğan’a göre, 10 gigabyte’lık internet kotanın maliyeti devlet tarafından karşılanacak, yani operatörler bu yükü üstlenmeyecek. Öğrencilerin bu imkandan ekim ayında itibaren faydalanmaya başlamaları bekleniyor.

Eğer bir öğrencinin kendi adına kayıtlı bir hattı bulunmuyorsa, bu öğrenci ücretsiz internet paketinden faydalanamayacak. Bu durum, kötüye kullanımın önüne geçilmesi açısından kritik öneme sahiptir. Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi adına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, BTK ve ilgili operatörler arasında görüşmeler sürdürülmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.