Erdoğan Onayladı! Konut Kredisi Faiz Oranları Tarihi Düşüşle 0.69'a İndi!

Erdoğan Onayladı! Konut Kredisi Faiz Oranları Tarihi Düşüşle 0.69'a İndi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla konut kredisi faiz oranları büyük bir indirimle 0.69'a düşürüldü. Ev sahibi olmayı düşünenler için müjde niteliği taşıyan bu kararla birlikte kamu bankaları düşük faizli konut kredisi imkanı sunacak.

Ev fiyatlarının son 2 yılda artış gösterdiği bir dönemde, yüksek faiz politikası nedeniyle konut kredisi almak hayal olmuştu. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla konut kredisi faiz oranlarına müdahale edildi ve düşüş yaşandı. Bu sabah imzalanan kararla birlikte düşük faizli konut kredisi dönemi resmen başlamış oldu.

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, düşük faizli konut kredisi verme kararı aldıklarını duyurdu. Konut kredisi faiz oranları 0.69'a kadar düşürüldü. Özellikle Vakıfbank'ın "Yeni Evim Konut Projesi" kampanyası, düşük faizli konut kredisi almak isteyenlere büyük bir fırsat sunuyor.

KONUT FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ

Vakıfbank'ın bu kampanyası, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile iş birliği içinde yürütülüyor. Bu sayede konut almak isteyenlere devlet destekli kredi imkanı sağlanıyor. Sadece 0.69 faiz oranıyla konut kredisi kullanmak isteyenler için büyük bir avantaj sunuluyor.

Vakıfbank'ın düşük faizli konut kredisi kampanyasına başvuruda bulunmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Başvurular 18 yaşından büyük, düzenli geliri olan ve bankaların Kara listesinde bulunmayan kişiler tarafından yapılabilir. Konut kredisi başvurusu yapmak isteyenlerin, konutun tapusuyla birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir. Vakıfbank'ın Yeni Evim Konut Projesi kampanyasında başvurular 30 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Konut almayı düşünenler için düşük faizli konut kredisi fırsatı büyük bir heyecan yaratmış durumda. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen bu faiz indirimi, ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek isteyenlere büyük bir destek olacak. Kamu bankalarının düşük

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.