Erdoğan Yeni Duyurdu! Gabar'da Petrol Bulundu, Benzin ve Motorin Ücretsiz Olacak..

Erdoğan Yeni Duyurdu! Gabar'da Petrol Bulundu, Benzin ve Motorin Ücretsiz Olacak..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Ulaşım Sektörü Buluşması'nda Gabar Dağı'nda tespit edilen petrolün işlenerek akaryakıta yansıyacağını müjdeledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleştirilen İstanbul Ulaşım Sektörü Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu ve Gabar Dağı'ndaki petrolün akaryakıt fiyatlarını düşüreceğine dair ilk sinyali verdi. Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen buluşmada, vatandaşlara ucuz akaryakıt kullanımı ile ilgili mesajlar sunuldu.

Gabar Dağı'nda tespit edilen petrol, işlenerek vatandaşlara ucuz akaryakıt olarak sunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında doğalgaz keşfine de değindi ve şu ifadeleri kullandı: "Karadeniz gazını 1 ay ücretsiz halkımıza sunduk. Şimdi sırada Gabar var. Gabar petrolünü çıkardığımız anda halkımız istifade edecektir."

Cumhurbaşkanı tarafından paylaşılan bu müjde, dışa bağımlılığı azaltacak ve petrol üretimini hızlandıracak bir gelişmeyi ifade ediyor. Gabar Dağı keşfi sonrasında akaryakıt fiyatlarında indirim sağlanacak ve doğalgaz dışında da avantajlar sunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu müjdeyi verirken şunları söyledi: "Karadeniz gazını ülkemize kazandırdıktan sonra yaptıklarımızı gördünüz. 1 ay süresince ücretsiz olarak halkımıza ulaştırdık mı? 1 yıl boyunca mutfakta %25 indirim yapacağımızı halkımıza duyurduk mu? Şimdi sırada neresi var? Gabar. Ondan da halkımız istifade edecektir."

Ayrıca, buluşmada taşıt kredisi müjdesi de duyuruldu. Halkbank tarafından desteklenen 1.5 milyon TL limitli destek paketi, ticari faaliyetlerde kullanılacak sıfır kilometre araçlar için sunulan taşıt edinme kredisi olarak tanıtıldı. Bu kredi ile 84 aya kadar vade ve esnek ödeme koşullarıyla en fazla 1.500.000 TL'ye kadar finansman sağlanabilecek.

İşyeri satın alma sürecine yönelik ise 120 ay vadeli iş yeri edindirme kredisi müjdelendi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.