EYT'liler Bu Bayram İkramiye Alabilecek Mi?

EYT'liler Bu Bayram İkramiye Alabilecek Mi?

EYT ile bu yıl birçok vatandaşımız emekli olmayı hak ediyor. Yeni emekli olmay bekleyen vatandaşlarımızın cevap aradığı sorulardan biride bayram ikramiyelerini hak edip, etmeyecekleri. Peki EYT'liler bayram ikramiyesi alıyor mu?

EYT ile birçok vatandaşımız emekli olmayı hak ediyor. EYT'li vatandaşların ilk maaşlarının alacakları gün kesinleşmiş ve buna benzer birçok soruları da cevap bulmuştu. EYT'lilerin yeni soruları arasında ise bayram ikramiyeleri alıp, alamayacakları var.

EYT'liler bayram ikramiyesi alabilir mi ?

EYT'lilerin maaşları bayram ikramiyelerinin alınacağı ay bağlanırsa, EYT'lier bayram ikramiyelerini de almış oalcaklar. Yani EYT'li vatandaşların maaşları bayram ikramiyelerine yetişirse, bayram ikramiyelerini de normal emekliler gibi alabilecekler.

Bayram ikramiyesi nasıl alınır ?

Bayram ikramiyesi almak için herhangi ek bir işlem istenmez. Yukarıda da belirtildiği üzere maaşınız bayram ikramiyelerinin verileceği ay itibari ile bağlandıysa, bayra ikramiyesi maaş hesabınıza otomotik olarak yatırılır. Bu parayı maaşınızı aldığınız hesabından herhangi farklı bir işlem istenmeden alabilirsiniz.

Bayram ikramiyeleri ne zaman alınacak ?

Bayram ikramiyelerinin ne zaman yatıralacağı kesinleşmedi. Bayram yaklaşırken, bununla ilgili açıklamada bulunulması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.