İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan MKE fabrikasındaki patlamaya ilişkin yeni açıklama

İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan MKE fabrikasındaki patlamaya ilişkin yeni açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adıyaman'da düzenlenen afet koordinasyon toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara Elmadağ ilçesindeki Makine, Kimya ve Barut Sanayi İmalat Atölyesi'nde meydana gelen patlamaya ilişkin soruşturmanın başlatıldığını belirtti.

Yerlikaya, patlamanın bir tepkime sonucu veya kazayla meydana geldiği söylentilerine değinerek, gerçeğin soruşturma sonucunda ortaya çıkacağını ifade etti. 5 işçinin hayatını kaybetmesi nedeniyle üzüntüsünü dile getiren Bakan Yerlikaya, yakınlarına başsağlığı diledi ve tekrarının yaşanmaması için dua etti.

Ayrıca Bakan Yerlikaya, Adıyaman'da meydana gelen depremlerin etkilerini ele aldı. Hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını ve Adıyaman'ın depremlerden en çok etkilenen şehirlerden biri olduğunu belirtti. Şu ana kadar 269 bin 116 bağımsız bölümde hasar tespiti yapıldığını ifade eden Yerlikaya, bu bölümlerin 79 bin 411'inin ağır veya orta hasarlı olduğunu açıkladı. Yıkılması gereken enkazların tamamının kaldırıldığını ve ağır hasarlı binaların yıkım ihalelerinin tamamlandığını söyledi. Yerlikaya, depremzedelerin kalıcı konutlara kavuşması için çalışmaların sürdüğünü ve 64 bin 500 konuttan 28 bin 934'ünün ihalesinin gerçekleştirildiğini belirtti.

Bakan Yerlikaya, toplantının ardından konteyner kentleri ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Bu açıklamalar, Bakan Yerlikaya'nın patlama olayıyla ilgili soruşturmanın titizlikle yürütüleceğini vurgulamasını ve Adıyaman'daki depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için yürütülen çalışmalara dikkat çekmesini içermektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.