İki Ayda Bir 1200 TL Ödemenizi Alın! Bakanlık Düzenli Olarak Parayı Hesaba Yatırıyor!

İki Ayda Bir 1200 TL Ödemenizi Alın! Bakanlık Düzenli Olarak Parayı Hesaba Yatırıyor!

Aile Bakanlığı sevindirecek ödeme haberini verdi. Yıllık 7200 TL olmak üzere iki ayda bir 1200 TL ödemeniz hesaba yatırılacak. Sosyal yardım için başvuru şartları ve başvuruların nereden yapılacağı da belli oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç doğrultusunda yardım paralarını hesaba yatırmaktadır. Özellikle de sizler şartları karşılıyorsanız iki ayda bir defa olmak üzere para desteği alabilirsiniz. Destek ödemesine dair detaylar haberimizde olacak.

Yıllık 7200 TL Ödeniyor!

Bakanlığın destek ödemesi, yıllık 7200 TL olarak hesaplandı. Öte yandan iki ayda bir alınacak bu ödemeler için başvuru işlemlerinin nereden gerçekleştiği de soruluyor. Öncelikli olarak e-Devlet platformunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Buradan yapacağınız başvurular hızlı şekilde değerlendirmeye alınacaktır. Arama kısmına Öksüz ve Yetim Yardımı yazmanız durumunda başvuru ekranına ulaşabilirsiniz.

Sosyal Destek Ödemeleri Zamlanacak

2023 Yılı Temmuz ayından itibaren hem öksüz ve yetim yardımı hem de çeşitli sosyal destek programlarına zam geleceği konuşuluyor. Zam oranı enflasyon ile doğru orantıda olabilir. Bununla beraber hali hazırda destek parası alabilmeniz için e-Devlet platformu üzerinden başvuru işlemlerinizi tamamlamayı unutmayınız. Nakit yardımlar için Ziraat Bankası veya PTT hesabınıza ödemeler yapılmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.