İş Sahibi Olun Diye Yılda Üç Kez Destek Parası! İŞKUR İşe Yönlendirme Yardımı Nedir Kaç TL Ödeniyor?

İş Sahibi Olun Diye Yılda Üç Kez Destek Parası! İŞKUR İşe Yönlendirme Yardımı Nedir Kaç TL Ödeniyor?

İŞKUR'un destek programıyla birlikte hem iş sahibi olun hem de 2550 TL ödemenizi alın. Destek parası yılda üç defa veriliyor. İşte İŞKUR işe yönlendirme yardımıyla ilgili detaylar ve başvuru...

İŞKUR'un programları arasında yer alan İşe Yönlendirme Yardımı ile senede 3 defa destek ödemesi alabilirsiniz. Bu sayede hem iş istihdamı konusunda önemli bir adım atmış olur hem de destek parası ile geçiminizi sağlayabilirsiniz. Peki bu ödeme hangi şartlarda yapılıyor?

İŞKUR İşe Yönlendirme Yardımı

İşkur (Türkiye İş Kurumu), Türkiye'deki iş arayanlara işe yönlendirme yardımı sağlayan bir kurumdur. İşkur'un temel amacı, iş arayanları istihdam edilebilir hale getirmek ve işverenleri de nitelikli iş gücüyle buluşturmak için işgücü piyasasını yönetmektir.

Hangi Hizmetler Veriliyor?

İşkur'un işe yönlendirme yardımı hizmetleri arasında iş arama becerileri, özgeçmiş hazırlama, iş görüşmesi teknikleri, iş piyasası hakkında bilgi verme, iş arama sürecinde destek ve danışmanlık hizmetleri yer alır. İş arayanlar, İşkur'un internet sitesi aracılığıyla açık iş ilanlarını inceleyebilirler ve ilanlara başvuruda bulunabilirler.
Ayrıca İşkur, işverenlerle de yakın ilişkiler içinde olup, işverenlerin ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip iş arayanları yönlendirir. Böylece işverenlerin işgücü ihtiyaçlarını karşılamak için kalifiye adaylarla buluşması sağlanır.

İŞKUR Kaç TL Ödüyor?

Yılda 3 defa olmak üzere 850'şer TL ödemek yapmaktadır. Bu da 2550 TL'ye tekabül etmektedir. Dolayısıyla, İŞKUR'un ödemelerinden faydalanmak isterseniz sizler de başvuruda bulunabilirsiniz. Kural doğrultusunda net asgari ücretin %10'u kadar destek sağlandığını belirtelim. Asgari ücrete zam geldiğinde ödemeler de artacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.