İstanbul Su Kesinti Uyarısı 11 Haziran 2023! İSKİ Hangi İlçelerde Sular Kesilecek?

İstanbul Su Kesinti Uyarısı 11 Haziran 2023! İSKİ Hangi İlçelerde Sular Kesilecek?

Bugün hangi ilçelerde suların kesileceği merak ediliyor. İSKİ güncel su kesintisi duyurusu yayınlandı. 11 Haziran Pazar günü belirli ilçeler ve mahallelerde su kesintisi olup bakım yapılacaktır.

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık şehri olmasına rağmen su kesintisi sorunlarıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Bu kez Beyoğlu ve Beylikdüzü ilçelerinde, ev ve iş yerlerinde su hizmeti verilemeyeceği duyuruldu. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), kesinti saatlerini kamuoyuyla paylaşarak konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 11 Haziran İSKİ İstanbul su kesintisi listesinde, etkilenen bölgeler ve kesinti süreleri yer almaktadır.

Beylikdüzü ilçesinde etkilenecek mahalleler Cumhuriyet ve Büyükşehir mahalleleridir. İçme suyu hatlarında meydana gelen 100 mm çaplı şebeke hattı arızası nedeniyle su kesintisi yaşanacaktır. Çalışmaların tahmini bitiş tarihi olarak 10 Haziran 2023 saat 14:00 olarak belirtilmiştir.

Beyoğlu ilçesinde ise Tomtom Mahallesi su kesintisi yaşayacaktır. Yine içme suyu hatlarında meydana gelen 100 mm çaplı şebeke hattı arızası sebebiyle su hizmeti kesilecektir. Tahmini olarak çalışmanın 10 Haziran 2023 saat 13:30 civarında tamamlanması planlanmaktadır.

İstanbul'da yaşanan su kesintileri, vatandaşlar ve işletmeler üzerinde olumsuz etkilere yol açmaktadır. İSKİ'nin yapmış olduğu bu açıklamalarla, kesinti süreleri ve etkilenecek bölgeler hakkında bilgilendirme yapması önemlidir. Vatandaşlar, kesinti yaşanacak bölgelerde gerekli önlemleri alarak su kullanımını planlayabilirler.

Su kesintileri, altyapı çalışmaları ve arızaların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir. İstanbul'da nüfusun yoğunluğu ve şehirleşme süreci göz önüne alındığında, su kesintileri gibi sorunlar zaman zaman yaşanabilmektedir. İSKİ'nin açıklamaları ve belirtilen tahmini bitiş süreleri ile bağlantılı şekilde arızaların veya kesintilerin ne zaman giderileceği haberimizde yer almıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.