İşverenler En Az 11 Bin TL Ödeyecek! Milyonlarca Asgari Ücretli Beklediği Habere Kavuştu!

İşverenler En Az 11 Bin TL Ödeyecek! Milyonlarca Asgari Ücretli Beklediği Habere Kavuştu!

Asgari maaş alanlar için 11 bin TL yeni maaş iddiası ses getirdi. Milyonlarca asgar ücretli ve işverenler, maaşın kaç TL olacağını heyecanla bekliyor. Detaylarıyla birlikte maaş zammında son durum...

Asgari ücretli çalışanlar, yeni bir maaş zammı için yetkililerden açıklama bekliyor. Söz konusu asgari ücret zammının gerçekleşmesi adına nasıl bir adım atılacağı soruldu. Detaylarıyla birlikte sizlere bilgi veriyoruz. İşverenlerin asgari maaşı alanlara ne kadar ödeme yapacağı belli oldu mu?

Net Asgari Ücret 11 Bin TL Olacak mı?

Asgari ücrette net ödemenin 11 bin TL olacağına dair iddialar gündemde. Eğer milyonlarca asgari ücretli çalışan için 2500 TL'lik zam yapılır ise büyük gündem yaratacaktır. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama gelecek mi bekleniliyor.

Maaş Zammı Ne Zaman Açıklanacak?

Asgari ücret maaş zammının açıklanması Temmuz ayını bulacak gibi gözüküyor. Enflasyonun yanı sıra alım gücünün artırılmasına yönelik devletten gelecek adımlar da maaş miktarını etkileyecektir. İşverenin de buna göre aylık en düşük ne kadar ödeme yapacağı belli olacak. Asgari ücretlinin işverene olan maliyeti artış gösterecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyuru Yapmıştı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce sorulduğunda asgari ücret için Temmuz ayını işaret etmişti,. Ancak herhangi bir maaş miktarı veya yüzdesinden söz etmedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ise "500 dolar" vurgusunda bulundu. Geçtiğimiz günlerde bakanın yaptığı bu açıklama asgari ücretlileri heyecanlandırdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.