Kadir Şeker'e Yeniden Hapis Şoku! Gözaltına Alınıp Cezaevine Gönderildi!

Kadir Şeker'e Yeniden Hapis Şoku! Gözaltına Alınıp Cezaevine Gönderildi!

Konya'da bıçakla işlediği cinayet ile gündem olan Kadir Şeker, yeniden gündemde. Serbest bırakıldıktan sonra Yargıtay 1. Ceza Dairesi'nin hapis kararını onamasıyla birlikte gözaltına alındı. Kadir Şeker yeniden cezaevine gönderildi.

2020 yılında gerçekleşen olay, Konya Selçuklu ilçesinde meydana geldi. Özgür Duran'ın sevgilisine şiddet uyguladığı esnada müdahale eden Kadir Şeker, tartışma sonrası Duran'ı bıçakladı. Duran kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. O dönem Kadir Şeker'in tutukluluğuna karar verildi. Kasten adam öldürme suçuna istinaden 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ömür boyu hapis cezası aldı. 

Daha sonra cezasında indirim yapıldı ve 12.5 yıl hapis yatmasına karar verildi. Yargıtay'ın dosyayı yerel mahkemeye göndermesiyle birlikte Kadir Şeker'in 5 Temmuz 2022 yılında yeniden hakim karşısına çıktığı biliniyor. Burada verilen kararda ise cezası 10 yıl 10 aya düşürüldü. Avukatların itirazı sonrasında 4. Ağır Ceza Mahkemesi itirazı kabul etti ve 7  Temmuz 2022'de Kadir Şeker'i serbest bıraktı.

Adli kontrol şartı ile serbest kalan Kadir Şeker için yurtdışı yasağı da getirildi. Ancak gelen haberle birlikte Yargıtay 1. Ceza Dares, Kadir Şeker için verilen 10 yıl 10 ay hapis cezasını onadı. Bu karar sonrasında Kadir Şeker'in Konya'da tekrar gözaltına alınarak cezaevine götürüldüğü belirtildi. Kadir Şeker'in cezaevinde kalacağı süre 3 yıl 10 ay olarak açıklandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.