Kamu İşçisi Taşeron Sorunu Çözülüyor: Bakan Vedat Bilgin Yeni Düzenlemeyi Duyurdu!

Kamu İşçisi Taşeron Sorunu Çözülüyor: Bakan Vedat Bilgin Yeni Düzenlemeyi Duyurdu!

Taşeron problemi ortadan köküyle kalkıyor. Kamu işçileri bekledikleri maaş zammına kavuşmak üzere. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin taşeronla ilgili son dakika açıklaması yaptı.

Kamu işçilerinin taşeron sorunlarına yönelik konuşma gerçekleştiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, söz konusu sorunu ortadan kaldıracak düzenleme hakkında bilgi verdi. Düzenlemenin hali hazırda Meclis'te olduğu belirtildi.  Ancak Meclis'ten bir türlü çıkamadığını da ekledi.

Taşeron Sorunu Ortadan Kalkacak mı?

Taşeron problemi nedeniyle pek çok kişi hak ettiği maaşı almakta zorluk yaşıyor. Diğer personeller ile sahip oldukları haklar arasında da fark bulunuyor. Bu nedenle taşeronun yıllardır ülkemizde aktif olarak devam ettiği ancak Bakanlık da dahil olmak üzere pek çok kurumun bunun sorun olarak gördüğü ortada.

iscii.jpeg

Kamu İşçisine Maaş Zammı Yapılacak

Kamu işçileri için maaş zammı yapılacağı duyuruldu. Şu an Bakanlık ile görüşmekte olan Türk-İş ve Hak-İş ile yakın zamanda sonuca varılacak. Maaş zammıyla birlikte kamu işçilerinin alım güçlerinde daha da artış olacak. Bakan Vedat Bilgin, açıklamasında:
"Biliyorsunuz yıllık enflasyon yüzde 42 düzeyinde, düşmeye devam ediyor. Düşecek ama fiyatlar hala yüksek. Bu fiyat yüksekliğinin tahrip ettiği ücretler var. O ücretleri düzenlemek durumundayız ki bunlardan biri de kamu işçileriyle sürdürdüğümüz toplu sözleşme. Türk-İş ve Hak-İş ile cuma günü bunu bir defa daha ele alacağız ve bir uzlaşmaya zaten yaklaştık. Bu sorunu da çözüm yoluna sokacağız" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.